[
KAKO PIŠE Turistička organizacija Zlatibor, na 15. Međunarodnom sajmu turizma i gastrokulture „Bijeljina – turist 2026“, koji je održan 16. i 17. aprila u hotelu „Drina“ u Bijeljini, uspešno je predstavila svoju turističku ponudu.
Štand Zlatibora bio je veoma popularan među prisutnim posetiocima, uključujući i pomoćnika ministra trgovine i turizma Republike Srpske, Predraga Tešića, kao i brojne medijske radnike, partnere i prijatelje destinacije.
Tokom trajanja sajma, posetioci su imali priliku da se informišu o raznolikoj ponudi Zlatibora. Organizatori su se potrudili da predstave sve što ova prelepa planina nudi, od boravka u netaknutoj prirodi i aktivnog odmora, do savremenih hotelskih usluga i atraktivnih paketa. Posebno su se isticali autentični gastronomski specijaliteti i sadržaji prilagođeni različitim generacijama. Među najzanimljivijim tačkama bio je i „Gold gondola Zlatibor“, najduža panoramska gondola u svetu, koja predstavlja jedan od najvećih simbola savremenog turističkog razvoja ove planine.
Povećano interesovanje za Zlatibor potkrepljeno je podacima koji ukazuju na rast broja turista iz Republike Srpske, koji su već nekoliko godina među najbrojnijim posetiocima regiona. U 2025. godini zabeležen je značajan broj noćenja, a trend se nastavlja i u 2026. godini, kada je u prva tri meseca ostvareno više od 42.000 noćenja.
Učešće na sajmu u Bijeljini dodatno je učvrstilo poziciju Zlatibora na tržištu Republike Srpske i omogućilo uspešnu promociju turističkih potencijala uoči prvomajskih praznika. Organizatori očekuju da će ovakvi nastupi doprineti jačanju regionalne i međunarodne prepoznatljivosti Zlatibora kao jedne od najatraktivnijih destinacija za odmor tokom cele godine.
Ovaj sajam predstavlja značajan korak ka unapređenju i popularizaciji Zlatibora kao turističkog centra, čime se dodatno otvaraju vrata za razvoj lokalne ekonomije i podsticanje turizma.
Izvor: uručen tekst. Navedeni podaci su rezultat posmatranja događaja i dostupnih informacija tokom sajma.








