Od kad je počela primena mera kažnjavanja za kršenje policijskog časa procesuirano je 4.650 gradana, u proseku 59 na 100.000 gradana.
Zabrana kretanja se najviše krišila u Pančevu, Valjevu i Kikindi, a najmanje u Prijepolju, Somboru, Kragujevcu.
Direktor policije navodi da ima neočekivano mnogo povratnika tj. onih koji su više puta prekršili zabranu kretanja. Dve osobe su meru prekršile četiri puta, šest osoba je tri puta kažnjeno, a 19 osoba dva puta.
Ispričao je i da je jedan građanin u roku od 15 dana čak četiri puta prekršio propise.
Prvi put je je kažnjen u Surčinu sa 50.000 krajem marta. Za nakoliko dana, 4. aprila, izazvao je saobraćajnu nesreću a imao je 1,1 promil alkohola u krvi i kažnjen je sa 100.000 dinara.
Za četiri dana ponovo je upravljao vozilom pod dejstvom alkhola, pa je kažnjen sa 150.000, i za vreme dok je bio na trežnjenju u stanici, polomio je inventar MUP-a.
On je zatim, dodaje Rebić, potpisao sporazum o priznanju krivice pa ga očekuje izdražavanje kazne od četiri meseca kućnog zatvora.
U međuvremenu je 13. aprila ponovo zatečen da krši policijski cas i to ponovo sa 1,4 promila alkohola u krvi. Kažnjen je sa 150.000 dinara i 60 dana zatvora.
Prema Rebićevim rečima, taj građanin je sada u Padinskoj skeli.
„Tako da je za 390.000 dinara oštetio budžet i zasigurno će izgubiti dozvolu. To je jedno nerazumno ponašanje“, napominje Rebić.