KAKO PIŠE Tanjug, jedinstvene informacije o stanju na granicama Srbije trenutno ukazuju na značajne gužve na nekoliko ključnih prelaza.
Prema izveštaju Uprave granične policije, teretna vozila na graničnim prelazima Batrovci, Šid i Bezdan susreću se sa čekanjem od tri sata prilikom izlaska iz zemlje. Ovo čekanje može značajno uticati na vreme putovanja i logistiku prevoznih kompanija koje koriste ove pravce.
Na prelazima Sremska Rača i Horgoš situacija je nešto povoljnija, gde se teretna vozila zadržavaju oko dva sata. Iako su ovi vremenski okviri duži od uobičajenog, vozači će morati da se strpe, dok se prelazi trude da obrade sve kamione koji čekaju.
U međuvremenu, ostali granični prelazi u Srbiji beleže znatno bolju situaciju, bez ikakvih zadržavanja za sve kategorije vozila. To pruža priliku onima koji bi želeli da izbegnu gužve i traže alternativne rute.
S obzirom na to da gužve na granicama mogu izazvati dodatne komplikacije, vozačima se savetuje da planiraju svoja putovanja unapred i obrate pažnju na vremenske uslove i saobraćajne izveštaje. U ovakvim situacijama, informisanje o stanju na granicama postaje ključno za olakšavanje putovanja i smanjenje stresa, posebno u vreme pojačanog saobraćaja.
Ove informacije predstavljaju važne smernice za sve koji planiraju putovanja ka ili iz Srbije, kao i za privredu, koja oslanja na brzu i efikasnu spoljnu trgovinu. Pratite redovno izveštaje i ne zaboravite da planirate svoje rute kako biste izbegli nepotrebna zadržavanja.







