KAKO PIŠE Tanjug, supruga predsednika Srbije, Tamara Vučić, prisustvovala je prijemu koji je organizovala supruga britanskog premijera, Viktorija Starmer. Ovaj događaj je održan u rezidenciji premijera na adresi Downing Street 10, a usledio je nakon specijalnog treninga na visokom nivou u Londonskoj školi ekonomije i političkih nauka.
Na poziv gospođe Starmer, događaju su se pridružile i druge istaknute dame, među kojima su Olena Zelenska, prva dama Ukrajine, Amanda Begaj, prva dama Albanije, kao i Doris Šmidauer, prva dama Austrije. Prisutne su bile i Eva Pavlova, prva dama Češke, Marjolijne Droglever Fortin, supruga premijera Luksemburga, kao i Aleš Musar, suprug predsednice Slovenije.
Podsećamo, prva dama Srbije učestvovala je na specijalnom treningu, koji je održan u čuvenoj Londonskoj školi ekonomije i političkih nauka (LSE). Ovaj događaj je organizovan u saradnji sa Globalnom platformom samita prvih dama i gospode, a počeo je obraćanjem Suzane Murato, profesorke i prorektorke za istraživanje na LSE, kao i gospođe Zelenske.
Prijem kod britanskog premijera pružio je priliku za razmenu iskustava među prvim damama, a fokus je bio na temama koje se tiču društvenih i ekonomskih izazova sa kojima se susreću njihove zemlje.
Ovo okupljanje još jednom ističe važnost međusobne saradnje i podrške među zemljama, kao i angažman prvih dama u pitanjima od globalnog značaja.
Originalnu vest pročitajte na Tanjugu.





