петак, април 19, 2024
NaslovnaINFOSrebrni skok uvis Nikoline Pejatović na EYOF

Srebrni skok uvis Nikoline Pejatović na EYOF

Još jedan sjajan dan je iza mladih srpskih atletičara na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Banskoj Bistrici. Srebrnu medalju osvojila je skakačica uvis, Nikolina Pejatović.

Ova sjajna mlada devojka iz Prijepolja, herojski se borila sa rivalkama, da bi uspešnim trećim skokom na visini ličnog rekorda 1.82m, stigla do srebrne medalje. Na kraju je gledala u leđa sjajnoj Hrvatici Jani Košćak, koja je sa preskočenih 184 cm, očekivano stigla do zlata.

„Presrećna sam što sam dva puta obarala lični rekord. Prvi put na 180 cm, a onda i na 182 cm, što mi je donelo srebrnu medalju“, rekla je 16-godišnja Pejatović.

Mlada bacačica kugle Anja Čančarević sa 11.96m zauzela je 12. mesto u finalu. U finalu troskoka, Marija Nisić je posle dva prestupa skočila 11,83m, što joj je donelo 10. mesto.

Od samog starta 15-godišnji Nebojša Ilić je u finalnoj trci 400m prepone zaostajao za vodećim, ali je na kraju sa sa vremenom 56.48 sekundi, zauzeo odlično šesto mesto.

U ženskoj mešovitoj štafeti (100, 200, 300, 400 metara), Srbija je u polufinalnoj grupi zauzela četvrto mesto sa vremenom 2:16.64. To nije bilo dovoljno za finale. Trčale su Lena Milinković, Tamara Radojičić, Elena Simić i Maša Rajić.

Plivačice Srbije nisu imale puno sreće. Iva Martinović i Andrea Rogić su u disciplini 50m slobodno delile 26. mesto sa rezultatom 27.55. Na 800m slobodnim stilom Katarina Ćorović je sa vremenom 9:28.85 zauzela 10. mesto. U muškoj konkurenciji na 200m slobodno, Ognjen Pilipović je u finalnoj trci zauzeo 6. poziciju, vremenom 1:53.89.

Džudistkinja Jovana Stjepanović u kategoriji do 78kg dobila je Hasan Anju iz Britanije i Emu Karpu iz Finske iponom, i tako se kvalifikovala za polufinalnu borbu. Izraelka Mišiner Julij Alma bila je bolja od Jovane u borbi i iponom je izgubila ovaj meč. U borbi za bronzanu medalju gubi od Nemice Niemejer iponom i završava takmičenje na petoj poziciji.

Košarkaši Srbije ukrstili su snage sa košarkašima Turske u doigravanju za plasman od petog do osmog mesta. Rezultatom 93:51 Turci su odneli pobedu. U subotu, poslednjeg dana takmičenja, protiv Slovačke će igrati za sedmo mesto.

Nakon niza pobeda u grupi, odbojkašice Srbije su u polufinalnom meču izgubile su od Turske, rezultatom 3:1. Propustila je četa Vladimira Vasovića bezbroj prilika da posle ubedljivo dobijenog prvog seta duplira vođstvo, a nakon izjednačenja i povede sa 2:1. Propuštene prilike znalački su iskoristile uporne Turkinje, koje će u finalu na megdan Italiji. Srbiju već od 12,30 časova čeka meč za bronzu protiv Poljske.

U subotu je poslednji dan takmičenja u Banskoj Bistrici. Nakon dodele medalja biće održana svečana ceremonija zatvaranja, koja će se održati sa početkom u 20.30 časova. Na programu ceremonije, pored intoniranja nacionalne himne, obraćanja zvaničnika, olimpijske himne, biće i predaja zastave gradu Mariboru, sledećem domaćinu letnjeg EYOF-a. Svečanost će biti na gradskom trgu.