KAKO PIŠE „Forum Info“, u nedelju, 26. aprila, veliki deo opštine i centar Prijepolja će biti bez električne energije zbog planiranih radova na održavanju elektroenergetske mreže. Ovo isključenje je zakazano u periodu od 8 do 17 časova.
Naime, iz prijepoljskog sektora Elektrodistribucije Užice su obavestili korisnike o ovom prekidu snabdevanja. Bez struje će ostati stanovnici više lokaliteta, među kojima se nalaze: centar Prijepolja, Hahimbegovića polje, Šehovića polje, Zaluk, Šarampon, Lukovo naselje, Bostani, Sejlašnica, kao i deo Kolo vrata (Ajčina Njiva), Kamengorsko naselje i područja Aljinovića, Kosatice, Tolaca, Jabuke i Babbine.
Ovi radovi su deo redovnog održavanja i pripreme distsributivnog sistema za predstojeću sezonu, kako bi se obezbedilo stabilno snabdevanje električnom energijom. U okviru radova, planira se i redovno održavanje trafostanice 35/10kV u Prijepolju.
Iz Elektrodistribucije su zamolili korisnike za razumevanje i napomenuli su da, ukoliko vremenski uslovi budu nepovoljni, radovi mogu biti odloženi za neki drugi termin. U tom slučaju, stanovnici će biti pravovremeno obavešteni. Takođe, preporučuje se korisnicima da tokom trajanja radova isključe svoje električne uređaje sa mreže, a da ih ponovo uključe nakon što snabdevanje električnom energijom bude obnovljeno.
Ova informacija je važna za sve građane koji se pripremaju za planiranje svojih aktivnosti tokom nedelje. U situacijama poput ovih, saradnja i razumevanje svih učesnika su ključni za efikasno i bezbedno održavanje elektroenergetske mreže.







