среда, фебруар 28, 2024
NaslovnaINFOOVAKO SE GLASALO U PRIJEPOLJU - pratite od 20.00 časova

OVAKO SE GLASALO U PRIJEPOLJU – pratite od 20.00 časova

Na ovom mestu od 20.00 časova pratite prve rezultate koji pristižu sa biračkih mesta sa područja Prijepolja

VIDEO: RINA

Brojke u Prijepolju kažu da su vođeni politikom Aleksandra Vučića bili na dobrom putu i na to putu ćemo i da ostanemo, rekao je Drago Popadić nosilac liste na lokalnim izborima u Prijepolju ispred koalicije okupljene oko SNS.

VIDEO:glaszapadnesrbije.rs

„Preko 50 odsto građana je podržalo listu Aleksandar Vučić-Srbija ne sme da stane, to je oko 10 posto više nego na prethodnim izborima i na lokalnim izborima smo osvojili za 1 500 glasova više. Ovo je istorijska pobeda naprednja u Prijepolju”, rekao je Popadić.

Preliminarni podaci iz štaba SNS Prijepolje:

  1. ALEKSANDAR VUČIĆ PRIJEPOLjE NE SME DA STANE – IVICA DAČIĆ: 8.047 glasova (42,77%) – 19 mandata ;
  2. ZAJEDNO ZA PRIJEPOLjE: 4.627 glasova (24,59%) – 11 mandata;
  3. BOŠNjAČKO SRPSKI SAVEZ – BOSS – SAMIR TANDIR: 981 glas (5,21%) – 2 mandata;
  4. PRIJEPOLjSKA PRIČA – SRPSKI POKRET DVERI: 791 glas (4,20%) – 1 mandat;
  5. DR ELMEDIN ČIČIĆ ZA PREDSEDNIKA – SPP – PROMENA JE POBEDA: 2.342 glasa (12,45%) – 5 mandata;
  6. SDA SANDžAKA – DR SULEJMAN UGLjANIN: 733 glasa (3,90%) – 1 mandat;
  7. ZA ČISTO PRIJEPOLjE I NOVO LICE SRBIJE: 898 glasova (4,77%) – 2 mandata.

Prema podacima Srpske napredne stranke, u Prijepolju je na lokalnim izborima glasalo 18.814 birača, što predstavlja izlaznost od 59,25%.

Prvi prebrojani glasovi-LOKAL

PRIJEPOLJO – KAĆEVO (lokal)

ZAJEDNO ZA PP – 9, BOSS – 4, SPP – 11, SDA – 14

PRIJEPOLJ – SOPOTNICA   (rezultati lokalnih izbora)

SNS- 37, ZAJEDNO ZA PP – 4, DVERI – 6, SPP – 1, SDA – 1, ČISTO PP – 2

PRIJEPOLJE – PRAVOŠEVO   (rezultati lokalnih izbora)

Na lokalnim izborima u prijepoljskom izbornom biračkom mestu Pravoševo gde je upisano 66 glasača glasalo se – SNS 8, ZAJEDNO ZA pp – 6, ČISTO PP – 2,

PRIJEPOLJE – GORNJE BABINE (rezultati lokalnih izbora)

Na lokalnim izborima u prijepoljskom izbornom biračkom mestu Gornje Babine gde je upisano 158 glasača glasalo se – SNS – 59, Dveri 12, Zajedno za Prijepolje 8, Za čisto Prijepolje 5.

PRIJEPOLJE – KOSATICA(rezultati lokalnih izbora)

Na lokalnim izborima u Kosatici, koalicija oko SNS osvojila 121 glas, Za čisto Prijepolje 26, SPP 7, Zajedno za Prijepolje 4, BOSS 3 i Dveri 2. Upisano je 254 birača

Prvi prebrojani glasovi– PARLAMENTARNI

Број уписаних бирача 31.756

Број изашлих бирача 18.371односи се на број обрађених бирачких места

Број бирачких места66

Број обрађених бирачких места 63

Бр.Назив листе/кандидатаБрој освојених гласоваПроценат освојених гласова (%)
11. ИЗБОРНА ЛИСТА АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – СРБИЈА НЕ СМЕ ДА СТАНЕ8.86248.25
22. ИЗБОРНА ЛИСТА ИВИЦА ДАЧИЋ – ПРЕМИЈЕР СРБИЈЕ1.1216.1
33. ИЗБОРНА ЛИСТА ДР ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ – СРПСКА РАДИКАЛНА СТРАНКА2941.6
44. ИЗБОРНА ЛИСТА МИЛИЦА ЂУРЂЕВИЋ СТАМЕНКОВСКИ – БОШКО ОБРАДОВИЋ – НАЦИОНАЛНО ОКУПЉАЊЕ – ДРЖАВОТВОРНА СНАГА – СРПСКА СТРАНКА ЗАВЕТНИЦИ – СРПСКИ ПОКРЕТ ДВЕРИ5092.77
55. ИЗБОРНА ЛИСТА ДР МИЛОШ ЈОВАНОВИЋ – НАДА ЗА СРБИЈУ – СРПСКА КОАЛИЦИЈА НАДА – НАЦИОНАЛНО ДЕМОКРАТСКА АЛТЕРНАТИВА – НОВА ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА СРБИЈЕ ( НOВИ ДСС) – ПОКРЕТ ОБНОВЕ КРАЉЕВИНЕ СРБИЈЕ (ПОКС) – ВОЈИСЛАВ МИХАИЛОВИЋ3511.91
66. ИЗБОРНА ЛИСТА VАJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! – САВЕЗ ВОЈВОЂАНСКИХ МАЂАРА – ЗА НАШЕГ ПРЕДСЕДНИКА, ЗА НАШУ ЗАЈЕДНИЦУ, ЗА БУДУЋНОСТ!170.09
77. ИЗБОРНА ЛИСТА СРБИЈА ПРОТИВ НАСИЉА – МИРОСЛАВ МИКИ АЛЕКСИЋ – МАРИНИКА ТЕПИЋ (СТРАНКА СЛОБОДЕ И ПРАВДЕ, НАРОДНИ ПОКРЕТ СРБИЈЕ, ЗЕЛЕНО-ЛЕВИ ФРОНТ, НЕ ДАВИМО БЕОГРАД, ЕКОЛОШКИ УСТАНАК – ЋУТА, ДЕМОКРАТСКА СТРАНКА, ПОКРЕТ СЛОБОДНИХ ГРАЂАНА, СРБИЈА ЦЕНТАР, ЗАЈЕДНО, ПОКРЕТ ЗА ПРЕОКРЕТ, УДРУЖЕНИ СИНДИКАТИ СРБИЈЕ „СЛОГА“, НОВО ЛИЦЕ СРБИЈЕ)2.39413.03
88. ИЗБОРНА ЛИСТА USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / УСАМЕ ЗУКОРЛИЋ – УЈЕДИЊЕНИ ЗА ПРАВДУ – СТРАНКА ПРАВДЕ И ПОМИРЕЊА – БОШЊАЦИ САНЏАКА, ТОМИСЛАВ ЖИГМАНОВ – ДЕМОКРАТСКИ САВЕЗ ХРВАТА У ВОЈВОДИНИ2.70914.75
99. ИЗБОРНА ЛИСТА СДА САНЏАКА – ДР СУЛЕЈМАН УГЉАНИН SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN1.0635.79
1010. ИЗБОРНА ЛИСТА ЗАЈЕДНО ЗА БУДУЋНОСТ И РАЗВОЈ – КОАЛИЦИЈА ЗА МИР И ТОЛЕРАНЦИЈУ630.34
1111. ИЗБОРНА ЛИСТА НАРОДНА СТРАНКА – СИГУРАН ИЗБОР. ОЗБИЉНИ ЉУДИ – ВУК ЈЕРЕМИЋ, ДР САНДА РАШКОВИЋ ИВИЋ, СИНИША КОВАЧЕВИЋ, ВЛАДИМИР ГАЈИЋ, МАРИНА ЛИПОВАЦ ТАНАСКОВИЋ430.23
1212. ИЗБОРНА ЛИСТА САША РАДУЛОВИЋ (ДОСТА ЈЕ БИЛО – ДЈБ) – БОРИС ТАДИЋ (СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА СТРАНКА – СДС) – АНА ПЕЈИЋ (ОТЕТЕ БЕБЕ) – ДОБРО ЈУТРО СРБИЈО1780.97
1313. ИЗБОРНА ЛИСТА “ПОЛИТИЧКА БОРБА АЛБАНАЦА СЕ НАСТАВЉА – ШАИП КАМБЕРИ“ “BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI”90.05
1414. ИЗБОРНА ЛИСТА МИ-ГЛАС ИЗ НАРОДА, ПРОФ. ДР БРАНИМИР НЕСТОРОВИЋ2041.11
1515. ИЗБОРНА ЛИСТА СРБИЈА НА ЗАПАДУ – ЗОРАН ВУЛЕТИЋ – НЕМАЊА МИЛОШЕВИЋ – ДА СЕ СТРУКА ПИТА – ВЛАДИМИР КОВАЧЕВИЋ200.11
1616. ИЗБОРНА ЛИСТА РУСКА СТРАНКА – СЛОБОДАН НИКОЛИЋ110.06
1717. ИЗБОРНА ЛИСТА ЧЕДОМИР ЈОВАНОВИЋ – МОРА ДРУГАЧИЈЕ1640.89
1818. ИЗБОРНА ЛИСТА АЛБАНСКА ДЕМОКРАТСКА АЛТЕРНАТИВА – УЈЕДИЊЕНА ДОЛИНА ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR80.04

Parlamentarni izbori 2023 – raspodela mandata

Stranka% glasovaBr. mandata
ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE46.30129
SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ23.6065
IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE6.6018
DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU4.9013
MI-GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ4.8013
MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA2.800
SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!1.706
DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA1.400
SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE) – DOBRO JUTRO SRBIJO1.200
NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI0.900
USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – SPP – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DSHV0.903
SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN0.602
“POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI“0.501
RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ0.300
SRBIJA NA ZAPADU – ZORAN VULETIĆ – NEMANJA MILOŠEVIĆ – DA SE STRUKA PITA – VLADIMIR KOVAČEVIĆ0.200
ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE0.200
ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU0.200
ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA0.100

Izvor:glaszapadnesrbije.rs/REPUBLIČKA IZBORNA KOMISIJA / Prijepolje Info

PROČITAJTE
spot_img
spot_img

POPULARNO

KOMENTAR