петак, март 29, 2024
NaslovnaINFO"Orlovi sa tromeđe" sezonu otvorili pobedom!

„Orlovi sa tromeđe“ sezonu otvorili pobedom!

Futsaleri PP 192 trijumfalno sa startovali u novoj sezoni Regionalne futsal lige Zapad – grupe A savladavši vrlo dobru ekipu Šljivića iz Ivanjice sa 3:1 (1:0). Domaćin je od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka držao sve konce utakmice u svojim rukama i dopadljivom igrom mamio aplauze stotinak gledalaca u Sportskoj dvorani Prijepoljske gimnazije. Na golu je standardno dobar bio Dragoljub Minić, a ostatak ekipe igrao stameno i strpljivo, postizavši golove na vreme, u uvodnim minutima oba poluvremena.

„Orlovi sa tromeđe su poveli već u 3. minutu. Stralac je bio Emir Hamzić. Serijom veštih driblinga Milhad Žigović je prošao po levoj strani, ušao u „šesterac“ Šljivića, odmah na malom prostoru odigrao dupli pas sa Demirom Hanićem, a potom uputio loptu ka srcu golmanskog prostora, gde je u gol sprovodi Hamzić i tako na najlepši način obeležio debi, a opravdavši epitet velikog pojačanja domaće ekipe – 1:0.

Iako je bilo još mnogo prilika, na obe strane, uključujući nekoliko prečki i stativa, rezultat se nije menjao do kraja poluvremena. Na strani domaćih su skoro svi igrači bili u prilici, ali najupadljivije su bile: silovit udarac i prečka Dušana Rekovića sa 10-ak metara, prečka Hamzića nakon odličnog-vic udarca glavom, Žigovićeva „boca“ koju je krajnjim naporom uspeo da zahvati goman gostiju Bojan Rozgić; odlična prilika iskosa sa 6 metara Hanića nakon dodavanja Njegoša Novkovića,… S druge strane i gosti su uputili nekoliko opasnih udaraca ka golu Minića, uglavnom preko Stefana Bujoševića, koji je potvrdio da ima veoma razoran udarac, a na isteku poluvremena stativu je sa oko 12 metara zatresao golman Rozgić u situcaciji kada su Ivanjičani zaigrali sa golmanom u polju.

Nakon nepuna dva minuta igre u drugom poluvremenu „orlovi sa tromeđe“ su duplirali prednost – 2:0. Hanić je veštim driblingom stvorio sebi prostor na udarac, šutirao silovito sa 12-13 metara po zemlji, a sa stative je loptu u mrežu skrenuo Žigović.

Igrali su domaći sigurno u nastavku susreta, stvorili još nekoliko prilika, ali bez realizacije. Pomenućemo dve prilike preko Radivojevića i po jednu preko Kijanovića, Hanića, Hamzića, Žigovića… Takva igra PP 192 naterala je goste da već 12 minuta pre kraja pokušaju da do pogotka dođu u igri sa golmanom, ali bez uspeha. Naprotiv, nakon jedne takve nerealizovane akcije Šljivića, a sigurne intervencije golmana Minića, Minić rukom u kontru „izbacuje“ Hamzića koji beži u stranu golmanu gostiju i iz pozicije blizu leve aut linije, sa 15-ak metara, sigurno plasira loptu u nebranjen gol Šljivića – za 3:0 i ovacije na tribinama! Igrao se 34. minut.

Iako su svi u hali smatrali da će domaći doći možda i do ubedlive pobede, Ivanjičani nisu delili takvo mišljenje i samo minut kasnije smanjuju rezultat. Krenuli su igrači PP 192 u obećavajuću kontru „3 na 2“, ali ju je presekao Miloš Resimić, dodao loptu do Bujoševića koji u rekontri „2 na 1“ odigrava dupli pas sa Zlatićem i potom pogađa gol domaćina – 3:1.
Nisu odustajali Šljivići do poslednjeg sudijskog zvižduka, uglavnom sa golmanom u fazi napada, ali promene rezultata nije bilo.

Kretanje rezultata:
1:0 – Emir Hamzić (3′)
2:0 – Milhad Žigović (22′)
3:0 – Emir Hamzić (34′)
3:1 – Stefan Bujošvić (35′)

Za PP 192 su nastupili: Dragoljub Minić (12, g), Miladin Radivojević (2), Milhad Žigović (8), Emir Hamzić (9), Demir Hanić (11), Nikola Kijanović (4), Srđan Krpović (6), Dejan Babić (7), Vladeta Novković (10, k), Dušan Reković (18), Aldin Đurđević (53) i Njegos Novković (77). Predstavnik kluba: Nenad Sekulić. Trener: Miroslav Joksimović. Komesar za bezbednost: Marko Matović. Lekar: Bajram Hamzić. Semafor: Marko Maračić.

Šljivići su igrali u sastavu: Bojan Rozgić (12, g), Vojkan Zlatić (7), Stefan Bujošević (10), Miloš Resimić (11), Miloš Rozgić (17), Igor Todorović (5), Savo Dragović (8, k), Dušan Bukumirović (14) i Miloš Dragojević (21).

Utakmicu je odlično vodio sudijski par Bojan Manigoda iz Kosjerića i Goran Podraščić iz Požege. Delegat je bio Branko Tabašević iz Prijepolja.

Sledećeg vikenda, u okviru 2. kola Regionalne futsal lige Zapad, igrače PP 192 očekuje novi, ovoga puta prvenstveni gradski derbi protiv ekipe Aresa.