субота, април 20, 2024
NaslovnaUncategorizedJoš jedna pobeda košarkašica Mileševke

Još jedna pobeda košarkašica Mileševke

Pobeda na gostovanju u Zrenjaninu protiv drugoplasiranog Proletera i posle 399 km pređenih da bi se igralo u petak /radni dan/ u 19h!!! Od početka smo domaćinu stavile do znanja da nismo došle da im čestitamo na pobedi. U prvoj četvrtini prilično izjednačen rezultatski pa se na pauzu od 2 minuta otišlo pri rezultatu 16-17 za domaćina.

U drugoj četvrtini su naše igračice zaigrale kako treba, okrenule rezultat u našu korist i na, ispostaviće se na kraju nedostižnu razliku. Nisu vredeli ni konstantni pritisci od strane trenera i kompletne klupe i igračica na terenu na sudijski par iz Pančeva. Očigledno su očekivali da sudije tolerišu njihovu oštru igru i faulove nad Natašom Bučevac, pa je na kraju utakmice komentar njihovog trenera bio da nije normalno da neko šutira 35 slobodnih bacanja na šta sam ja odgovorila da nije normalno i da jedna ekipa uporno faulira tu igračicu tokom cele utakmice a ona očigledno i ima najviše lopti u svojim rukama, tako da ne može da krivi sudije za poraz svoje ekipe. Kod nas su standardno bile dobre sve devojke, Lidija Vučković je imala „tripl-dabl“ učinak, Anela Polovina pokupila nekoliko bitnih „ničijih“ lopti i poentirala. Melanija Dragutinović pored dobre igre u odbrani postizala i trojke, Edina Mukladžija igrač zadatka i u odbrani i napadu vrlo korektno obavila svoj posao, Petaković je prerano napravila 3 faula pa smo je morali čuvati za finiš i ispostavilo se pametno jer je upravo ona postigla poene sa slobodnih bacanja i zapečatila sudbinu protivnicama. Matović je vrlo zahvalan igrač za ekipu, dobra igra i u fazi napada i odbrane. U sastavu su još bile Kriještorac, Gojak i Drobnjak. U sledećem kolu naše devojke dočekuju Srbobran u subotu 12.12.sa početkom u 17h i naravno bez prisustva publike. Potom se prvenstvo nastavlja odigravanjem zaostale utakmice protiv Topolčanke u Bačkoj Topoli pa opet sledećeg vikenda 19/20.12.nam dolazi veliki „dužnik“ sa samog početka sezone ekipa Radničkog iz Beograda i na kraju prvog dela gostujemo u Sremskoj Mitrovici ekipi Srema. Na sve ovo treba dodati i plan KSS-a da 29/30.12.treba igrati i kup utakmicu!!!!

Sve u svemu, posle svega mi smo heroji jer igrati ovu ligu nije ni malo lako, putovanja su za nas predaleka. Do sad smo išli u Beograd, Vršac, Pirot, Ljuboviju, Zrenjanin, treba putovati u Bačku Topolu, Sremsku Mitrovicu, Smederevsku Palanku, Požegu, Beograd i Srbobran, to su hiljade i hiljade kilometara. Protivnice sve listom kukaju kad treba da dođu jednom u Prijepolje a kako je nama procenite sami.