Понедељак, април 27, 2026
Prijepolje info
  • INFO
  • PRIJEPOLJE
  • PRIBOJ
  • NOVA VAROS
  • ZLATIBOR
  • UŽICE
  • PLJEVLJA
  • BJELO POLJE
  • RECEPTI
  • MALI OGLASI
    • Postavi oglas
    • Moj nalog za oglase
  • Login
No Result
View All Result
Prijepolje info

U Srbiji za godinu dana zaplenjeno više od tri tone droge

Mirjana Dosković by Mirjana Dosković
новембар 6, 2024
in INFO
0
U Srbiji za godinu dana zaplenjeno više od tri tone droge

Foto: Pixabay

0
SHARES
4
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Direktor Kancelarije Vlade Srbije za borbu protiv droga Milan Pekić rekao je da je u Srbiji ove godine zaplenjeno 3,3 tone droge i dodao da se u zemlji najviše konzumiraju marihuana i heroin.

Pekić je novinarima u Palati Srbija rekao da je ukupno bilo oko 10.000 zaplena, a da se kokain nalazi na drugom mestu zastupljenosti na ilegalnom tržištu u državi.

Related posts

Prekinuta sednica skupštine u Prištini o izboru predsednika, nastavak sutra.

Prekinuta sednica skupštine u Prištini o izboru predsednika, nastavak sutra.

април 27, 2026
Poslanik EP Aleksandar Nikolić: Izložbom o Jasenovcu želi se oživeti sećanje na žrtve.

Poslanik EP Aleksandar Nikolić: Izložbom o Jasenovcu želi se oživeti sećanje na žrtve.

април 27, 2026

„Prema zaplenama policije, primećuje se da je marihuana najlakša za uzgajanje. Srbija ne odudara od svetskih trendova a problem je što je kokain koji je nekada bio vrsta narkotika rezervisana za bogate, sada u većini zemalja Evropske unije na prvom mestu“, istakao je on.

lg.php?bannerid=52&campaignid=3&zoneid=15&loc=https%3A%2F%2Fwww.021.rs%2Fstory%2FInfo%2FSrbija%2F392445%2FU Srbiji za godinu dana zaplenjeno vise od tri tone droge.html&referer=https%3A%2F%2Fwww.021

Kako je rekao, najnoviji podaci izveštaja Ujedinjenih nacija pokazuju da je u 2022. godini, 296 miliona ljudi starosti od 15 do 64 godine probalo neku vrstu droge, te da je u celom svetu povećana proizvodnja svih vrsta narkotika.

„U svetu malo zaostaje heroin, ali veliki broj sintetičkih droga se veoma brzo razvija. Oko 50 odsto svih organizovanih kriminalnih grupa bave se krijumčarenjem nakrotika. Frapantan podatak Interpola je da 86 odsto svih organizovanih kriminalnh grupa ima mogućnost da sav novac koji tako steknu uvedu u legalne tokove„, naveo je Pekić.

Problem droge je problem celog društva

Prema njegovim rečima, prevencija je najznačajnija u borbi protiv droge i najbolje rezultate moze da da kada se na njoj radi stalno.

„Prevencija ne može da se radi od danas do sutra. Poblem droge je problem celog društva jer utiče na sve oblasti od zdravstvenog, ekonomskog do bezbednosnog sistema„, naveo je direktor Vladine Kancelarije za borbu protiv droga.

Kazao je i da ona mora da krene od porodice, navodeći da roditelj prvi treba da primeti da dete ima problem i da ga usmerava i uči da razlikuje dobro od lošeg.

„Mnogo je sintetičkih proizvoda u poslednje vreme koji su lako dostupni, lako se krijumčare i deca ih zloupotrebljavaju. To su uglavnom stimulansi uglavnom. Mi smo bili u radnoj grupi u kojoj smo inicirali da se izmene zakonska rešenja kada su u pitanju snus (nikotin u prahu) i nikotinske vrećice, jer smo videli da to nije regulisano na tržištu“, izjavio je Pekić.

Dodao je da je snus regulisan novim zakonom, a da je sada problem što je zakonodavac doneo rešenje u kome je zabranio prodaju na male količine, dok je prodaju na veću količinu dozvolio, s tim što je zabranjena za maloletna lica.

V.d. direktora specijalne bolnice za bolesti zavisnosti Dijana Raketić kaže da je pored  zavisnosti od droge značajan problem i patološko kockanje i klađenje koje su, kaže, brojnije u odnosu na period pre korone.

lg.php?bannerid=52&campaignid=3&zoneid=104&loc=https%3A%2F%2Fwww.021.rs%2Fstory%2FInfo%2FSrbija%2F392445%2FU Srbiji za godinu dana zaplenjeno vise od tri tone droge.html&referer=https%3A%2F%2Fwww.021

Raketić je navela da je povećan broj pacijenata u toj ustanovi koji koriste različite droge i često uz kombinaciju sa alkoholom, ali i da se zloupotrebljavaju lekovi koji se dobijaju na recept.

„Veliki broj pacijenata koji se leče u našoj ustanovi su starosti od 25 do 45 godina, imaju srednju stručnu spremu, decu, i u braku su. Prilikom njihovog lečenja stigma predstavlja veliki problem a veliki broj zavisnika uopšte ne potraži stručnu pomoć“, dodala je ona.

BETA

Previous Post

Топло се обуците – ујутру мраз, током дана сунчано

Next Post

Lidl Srbija: Cene idu dole za redovan asortiman

Next Post
Lidl Srbija: Cene idu dole za redovan asortiman

Lidl Srbija: Cene idu dole za redovan asortiman

Оставите одговор Одустани од одговора

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

RECOMMENDED NEWS

Od 1. januara za žene još dva dodatna meseca za penzionisanje

4 године ago
Uprava saobraćajne policije upozorava građane na lažne SMS poruke o kaznama!

Uprava saobraćajne policije upozorava građane na lažne SMS poruke o kaznama!

1 седмица ago
Zlatibor blista na sajmu turizma u Bijeljini: Uspešna promocija domaće destinacije!

Zlatibor blista na sajmu turizma u Bijeljini: Uspešna promocija domaće destinacije!

1 седмица ago

Podela sredstava za dezinfekciju u četvrtak ispred Doma kulture u Prijepolju

6 година ago

FOLLOW US

  • 789 Followers

BROWSE BY CATEGORIES

  • BJELO POLJE
  • INFO
  • NAJBOJE U PRIJEPOLJU
  • NOVA VAROS
  • OGLASI OBAVEŠTENJA
  • PLJEVLJA
  • PRIBOJ
  • PRIJEPOLJE
  • RECEPTI
  • UŽICE
  • ZLATIBOR

BROWSE BY TOPICS

ali Beogradu bez danas dinara godine Ključni kod koja koji marta miliona Novom Policija Priboj prijepolje protiv region saradnje Srbija Srbije Srbiji sutra sve tokom tri uhapšen više Vučić zbog Дан Жена Златибор Како Министар Нова Нове Нови година дана за као на након открива

POPULAR NEWS

  • LIDL TRAŽI RADNIKE U PRIJEPOLJU

    LIDL TRAŽI RADNIKE U PRIJEPOLJU

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • UHAPŠENO PET SAOBRAĆAJACA

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Vatra progutala porodičnu kuću u selu Hisardžik

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Obustava saobraćaja zbog završnih radova na kružnom toku na Kolovratu

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Lejla iz Prijepolja ponela titulu najlepše na svetu: Na takmičenju Mis Turizma ponosno branila boje Srbije i proglašena je kraljicom

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
meteoblue

Info VESTI Prijepolja regiona i Srbije

Prijepolje info

Prijepolje Info je nezavisni portal koji donosi najnovije vesti
iz Prijepolja, Polimlja i Zapadne Srbije.

Pratimo lokalne teme, region, Srbiju i najvažnije događaje.Sve vesti na jednom mestu. BUDITE INFORMISDANI
Информативни портал „Пријепоље Инфо“

Уписан у регистар јавних гласила Републике Србије под бројем ИН000739

Издавач Веб портали Инфо Пријепоље.

Главни и одговорни уредник Мирјана Досковић

Контакт: prijepoljeinfo@gmail.com тел:061/137-8805

Follow us on social media:

© 2026 Prijepolje Info – Javno internet glasilo Info Group. Sva prava zadržana.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • INFO
  • PRIJEPOLJE
  • PRIBOJ
  • NOVA VAROS
  • ZLATIBOR
  • UŽICE
  • PLJEVLJA
  • BJELO POLJE
  • RECEPTI
  • NAJBOJE U PRIJEPOLJU
  • MALI OGLASI
    • Postavi oglas
    • Moj nalog za oglase
  • Marketing
  • O NAMA

© 2026 Prijepolje Info – Javno internet glasilo Info Group. Sva prava zadržana.