Понедељак, мај 4, 2026
Prijepolje info
  • INFO
  • PRIJEPOLJE
  • PRIBOJ
  • NOVA VAROS
  • ZLATIBOR
  • UŽICE
  • PLJEVLJA
  • BJELO POLJE
  • RECEPTI
  • MALI OGLASI
    • Postavi oglas
    • Moj nalog za oglase
  • Login
No Result
View All Result
Prijepolje info

Žandarmerija spremna za evakuaciju: Četiri opštine proglasile vanrednu situaciju /foto,video/

Mirjana Dosković by Mirjana Dosković
јун 22, 2020
in INFO, PRIJEPOLJE
0
0
SHARES
15
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Zbog velikih padavina raste nivo reka u zapadnoj Srbiji. Na gornjem toku Zapadne Morave i na Kolubari očekuje se veći porast, a vanredna situacija već je uvedena u četiri opštine.

Popodne se kod Osečine izlio Jadar i poplavio oko 150 kuća i nekoliko privrednih objekata. Proglašena je vanredna situacija u Osečini, Krupnju, Loznici i Ljuboviji gde je trenutno najkritičnije jer je Ljuboviđa poplavila centar varošice. U prekidu je saobraćaj na više regionalnih puteva.

Related posts

Teretnjaci na izlaz čekaju od dva do četiri sata na nekim prelazima, najduže na Šidu

Teretnjaci na izlaz čekaju od dva do četiri sata na nekim prelazima, najduže na Šidu

мај 4, 2026
Lančani sudar kod Raške: Četiri vozila uključena, delovi na sve strane

Lančani sudar kod Raške: Četiri vozila uključena, delovi na sve strane

мај 4, 2026

Stanovništvu u slivu Jadra naređeno je da izmeste nameštaj i tehniku iz prizemnih delova kuća jer se iz pravca Krupnja i Osečine očekuje veliki poplavni talas.

Nakon konsultacija sa načelnikom Sektora za vanredne situacije Predragom Marićem, ministar policije Nebojša Stefanović uputio je dodatne snage SVS-a i pripadnike Žandarmerije u opštinu Osečina, kako bi pomogli građanima čije su kuće ugrožene usled izlivanja reke Jadar.

Уграђени видео

​Do izlivanja je došlo usled bujičnih poplava, koje su posledica većih padavina u prethodna 24 sata.

Pripadnici SVS-a, zajedno sa predstavnicima lokalne samouprave i Opštinskog štaba za vanredne situacije, prate dešavanja na terenu i spremni su da reaguju i u slučaju potrebe za evakuacijom stanovništva, saopštio je MUP.

Poplavni talas Jadra se iz Osečine kreće ka Loznici, zbog čega je gradonačelnik Loznice proglasio vanrednu situaciju.

Погледај слику на Твитеру

​Fotografije korisnika društvenih mreža iz Valjeva, Loznice i Krupnja pokazuju da su vodostaji reka u ovim gradima uznemirujući i da, ukoliko se padavine nastave, može doći do poplava.

Zbog obilnih padavina, u Banji Badanji kod Loznice izlila se reka Cernica i ugrozila rad tog lečilišta.

Погледај слику на Твитеру

​Pored Cernice, izlilo se još nekoliko manjih reka, Žeravija, Štira, Trbušnica, koje su poplavile oranice, kao i dvorišta nekoliko domaćinstava, ali voda nije ušla u kuće.

U delu opštine Koceljeva u 13 sati proglašena je vanredna situacija zbog izlivanja reke Tamnave i njene pritoke Kozarice.

Najateža stiuacija je i donjem Crniljevu i selu Kamenica.

Očekuju se obilne padavine narednih dana

Posle nekoliko dana neizvesnosti zbog porasta vodostaja Tamiša, očekuje se da nivo te reke opadne. Međutim, i dalje je na snazi vanredna odbrana od poplava na više od 60 kilometara nasipa.

RHMZ upozorava da će na slivovima Kolubare i Jadra sa pritokama, Skrapežu, Đetinji, Moravici, Bjelici, kao i na gornjem toku Zapadne Morave danas i sutra biti u većem porastu sa prevazilaženjem upozoravajućih nivoa.

Погледај слику на Твитеру

​Na Jasenici i Kubršnici očekuje se dostizanje upozoravajućih nivoa.

Danas se iznad većeg dela Srbije, kao i u pojedinim delovima Beograda, očekuje da padne i četrdeset litara za 24 časa, a u zapadnoj Srbiji i više od 60 litara.

Sutra se obilne padavine očekuju u centralnim i južnim predelima.

Crvenimeteoalarm na snazi je za teritoriju Zapadne Srbije, a u ostatku Srbije važe narandžasti i žuti meteoalarm.

Previous Post

Obnica poplavila kuće i njive u Pričeviću

Next Post

I danas padavine, od srede sunčano i toplije

Next Post

I danas padavine, od srede sunčano i toplije

Оставите одговор Одустани од одговора

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

RECOMMENDED NEWS

Brnabić: Zeleno-levi front nastoji da opanjkava Srbiju i traži strane sankcije

Brnabić: Zeleno-levi front nastoji da opanjkava Srbiju i traži strane sankcije

2 седмице ago

Muzej u Prijepolju

6 година ago

Samira Ćosović sugerisala ministru za dovršetak izgradnje puta Prijepolje Sjenica

5 година ago
Ljiljani je za nastavak lečenja tumora potrebna naša pomoć

Ljiljani je za nastavak lečenja tumora potrebna naša pomoć

1 година ago

FOLLOW US

  • 788 Followers

BROWSE BY CATEGORIES

  • BJELO POLJE
  • INFO
  • NAJBOJE U PRIJEPOLJU
  • NOVA VAROS
  • OGLASI OBAVEŠTENJA
  • PLJEVLJA
  • PRIBOJ
  • PRIJEPOLJE
  • RECEPTI
  • UŽICE
  • ZLATIBOR

BROWSE BY TOPICS

ali Beogradu bez danas dinara godine Ključni kod koja koji marta miliona Novom Policija Priboj prijepolje protiv prvi region saradnje Srbija Srbije Srbiji sutra sve tokom tri uhapšen više Vučić zbog Дан Златибор Како Министар Нова Нове Нови година дана за као на након открива

POPULAR NEWS

  • LIDL TRAŽI RADNIKE U PRIJEPOLJU

    LIDL TRAŽI RADNIKE U PRIJEPOLJU

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • UHAPŠENO PET SAOBRAĆAJACA

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Vatra progutala porodičnu kuću u selu Hisardžik

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Obustava saobraćaja zbog završnih radova na kružnom toku na Kolovratu

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
  • Lejla iz Prijepolja ponela titulu najlepše na svetu: Na takmičenju Mis Turizma ponosno branila boje Srbije i proglašena je kraljicom

    0 shares
    Share 0 Tweet 0
meteoblue

Info VESTI Prijepolja regiona i Srbije

Prijepolje info

Prijepolje Info je nezavisni portal koji donosi najnovije vesti
iz Prijepolja, Polimlja i Zapadne Srbije.

Pratimo lokalne teme, region, Srbiju i najvažnije događaje.Sve vesti na jednom mestu. BUDITE INFORMISDANI
Информативни портал „Пријепоље Инфо“

Уписан у регистар јавних гласила Републике Србије под бројем ИН000739

Издавач Веб портали Инфо Пријепоље.

Главни и одговорни уредник Мирјана Досковић

Контакт: prijepoljeinfo@gmail.com тел:061/137-8805

Follow us on social media:

© 2026 Prijepolje Info – Javno internet glasilo Info Group. Sva prava zadržana.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • INFO
  • PRIJEPOLJE
  • PRIBOJ
  • NOVA VAROS
  • ZLATIBOR
  • UŽICE
  • PLJEVLJA
  • BJELO POLJE
  • RECEPTI
  • NAJBOJE U PRIJEPOLJU
  • MALI OGLASI
    • Postavi oglas
    • Moj nalog za oglase
  • Marketing
  • O NAMA

© 2026 Prijepolje Info – Javno internet glasilo Info Group. Sva prava zadržana.