KAKO PIŠE Tanjug, na nekim graničnim prelazima u Srbiji, čekanja za teretna vozila su postala izrazito dugačka. Prema saopštenju Auto-moto saveza Srbije, na osnovu informacija dobijenih od Uprave granične policije do 5.15 časova, vozači mogu čekati čak do 180 minuta.
Najveće gužve zabeležene su na prelazu Šid, gde teretna vozila čekaju najduže, dok su na graničnim prelazima Sremska Rača i Batrovci lažne gužve od 120 minuta. Na prelazu Horgoš, zadržavanja traju 90 minuta. Ove informacije ukazuju na ozbiljnu situaciju koja se odvija na ključnim tačkama izlaska iz zemlje.
Osim na ovim prelazima, na ostalim granicama situacija je znatno bolja, jer za sve kategorije vozila nema dužih čekanja. Takođe, na naplatnim stanicama na autoputevima u Srbiji trenutno nema zastoja, što može poslužiti kao olakšanje za vozače koji se u ovom trenutku kreću unutrašnjošću zemlje.
Razlozi za ovako duga čekanja mogu biti različiti, uključujući kontrolu dokumenata, povećan broj vozila na granicama usled turističke sezone ili čak i administrativne procedure prilikom izlaska iz zemlje.
Vozačima se savetuje da, pre nego što krenu na put, provere stanje na graničnim prelazima kako bi se izbegla eventualna zadržavanja i frustracije. Takođe, oni se podstiču da planiraju svoje transakcije u skladu s ovim informacijama kako bi svojim teretnim vozilima olakšali prelazak granice.
Sve u svemu, iako je situacija na nekim prelazima otežana, uz pravu pripremu i pravovremene informacije, vozači mogu znatno smanjiti vreme zadržavanja na granicama. Na taj način, putovanje će biti udobnije i manje stresno za sve uključene.







