KAKO PIŠE BLIC, danas se na Novom Beogradu dogodila teška nesreća na gradilištu, kada je čelična oplata pala na radnika imenom K.J. (57), izazivajući teške povrede. Radnik je hitno prevezen u Urgentni centar, gde mu se ukazuje medicinska pomoć.
Preliminarne informacije ukazuju da je uzrok nesreće mogao biti jak vetar koji je oborio konstrukciju, a tim povodom obavešteno je Treće osnovno javno tužilaštvo. Inspekcija rada takođe planira da izvrši obilazak gradilišta kako bi utvrdila sve okolnosti koje su dovele do ovog incidenta.
Svedoci na licu mesta izjavili su da su čuli jak udar i odmah su pritrčali radniku u pomoć. Oni su naglasili da su uslovi na gradilištu bili rizični, a sumnja se da su nedavni vremenski uslovi doprineli ovom tragičnom događaju. Neki od radnika su izrazili zabrinutost zbog sigurnosnih protokola na gradilištu, naglašavajući da takvi incidenti ne bi trebali da se dešavaju.
Policija je odmah po dobijanju prijave o nesreći pristupila mestu događaja, gde su stručnjaci počeli s istragom. Na gradilištu su primećene nepravilnosti koje će inspekcija detaljno istražiti kako bi utvrdila odgovornost i eventualne propuste u poslovanju.
Ovo nije prvi put da se na gradilištima javljaju slični incidenti, što dodatno naglašava potrebu za strožim kontrolama i primenom mera zaštite na radu. Radnici su često izloženi rizicima, a ovakvi slučajevi postavljaju pitanje sigurnosti i zaštite radnika na gradilištima širom Srbije.
Ostanite uz nas za dalja ažuriranja o ovom slučaju, kao i za više informacija o stanju povređenog radnika.
Originalnu vest pročitajte na Blic.






