KAKO PIŠE RINA, na četvrtoj planini najveće lepote, Tara, pred građanima Srbije se nalaze značajni praznici. U sklopu prazničnih dana, koji obuhvataju Vaskrs i Prvi maj, opština Bajina Bašta se ponovo ističe kao omiljena destinacija za mnoge turiste.
Prema informacijama iz Turističke organizacije Tara – Drina, planina Tara se može pohvaliti gotovo potpunom popunjenošću svojih smeštajnih kapaciteta. Ova popularna destinacija nudi oko 4.500 ležajeva, a veliko interesovanje koje pokazuje više turista nego ranijih godina ukazuje na njen sve veći značaj na turističkoj mapi Srbije.
Cene smeštaja variraju, pa tako za privatni smještaj cene se kreću od 50 do 100 evra po noćenju, dok luksuznije opcije dosežu i do 150 evra. Turistički radnici sa zadovoljstvom ističu da su spremni da ugoste posetioce i da su optimistični u vezi sa predstojećom posetom tokom prazničnog perioda.
Jedan od glavnih razloga velikog broja posetilaca Tare jeste njena netaknuta priroda, kao i mnoštvo vidikovaca i bogato kulturno-istorijsko nasleđe. Popularna mesta kao što su Banjska stena, Sokolarica, jezero Perućac, koje se ponekad naziva srpskim Maldivima, i rečna obala Drine, zasigurno će privući svoje posetioce.
Osim domaćih turista, vidljiv je i porast broja gostiju iz drugih delova regiona, što dodatno obogaćuje turističku sliku ovog kraja. Tokom predstojećih praznika, biće organizovan i vaskršnji bazar rukotvorina, koji će trajati od petka do utorka, čime će se dodatno obogatiti ponuda i pružiti poseban doživljaj svim posetiocima.
Sve u svemu, planina Tara i opština Bajina Bašta predstavljaju savršenu destinaciju za odmor i uživanje u prirodi, posebno tokom ovih prazničnih dana. S obzirom na sve aktivnosti i ponude, turista će biti na svakom koraku, čime se nastavlja trend rasta turizma u ovom prelepom delu Srbije.







