KAKO PIŠE PP Media, u ponedeljak se obeležava 27 godina od NATO bombardovanja stadiona FK Polimlje u Prijepolju, koje se dogodilo 11. maja 1999. godine. Tom prilikom pogođene su tribine stadiona, dok je obližnji most, takođe, doživeo potpunu devastaciju.
Za ovu prigodnu svečanost, lokalna samouprava i Fudbalski klub Polimlje, koji ove godine proslavlja svoj stoti rođendan, pripremili su program sećanja. Cilj je da se mlađim generacijama prenese sećanje na događaje iz perioda NATO agresije, kako ne bi ispali iz kolektivnog pamćenja.
Stadion Polimlja, izgrađen pre tačno 50 godina, jedan je od ključnih sportskih objekata u ovom gradu. Posebnost ovog događaja leži u činjenici da su do 2000. godine, pored stadiona Old Trafford, koji je bombardovan tokom Drugog svetskog rata, jedine razrušene fudbalske tribine u svetu upravo bile one u Prijepolju.
Direktorka Ustanove za sport i omladinu Prijepolje, Dragana Varaklić, podsestila je na to koliko malo građana, naročito mlađih generacija, zna o bombardovanju stadiona. „Meta su tada bili različiti objekti, ali samo mali broj ljudi zna da je stadion u našem gradu takođe bio na meti. Nakon bombardovanja, tribine su delimično sanirane, ali taj deo i dalje nije u funkciji. Ovaj događaj želimo da ponovo oživimo kako bismo pokazali da nismo zaboravili, jer je retko da fudbalski stadion bude meta bombardovanja“, istakla je Varaklić.
Ona dodaje da se dodatni značaj ovog obeležavanja ogleda u jubilarnim aktivnostima kluba. „Cilj lokalne samouprave i Ustanove za sport je poboljšanje uslova za decu i sportiste. Prijepolje je poznato kao grad sporta i planiramo projekat rekonstrukcije stadiona kako bismo obezbedili sredstva za potpunu obnovu, s obzirom na to da ni klub niti opština nisu u mogućnosti same da finansiraju ovu obimnu investiciju“, naglasila je.
Program sećanja održaće se na stadionu u Hašimbegovića polju, prostoru koji i dalje nosi sećanje na jedan od najtežih perioda u novijoj istoriji Prijepolja.







