KAKO PRIJEPOLJE INFO SAZNAJE… da je mladi srpski bokser, 22-godišnji Rastko Simić, nedavno postao šampion osvojivši zlatnu medalju na 70. jubilarnom „Bočkai kupu“ koji je održan u Debrecinu, Mađarska. Simić je pokazao izvanredne veštine u ring, a u borbi za zlatnu medalju u kruzer kategoriji (do 85 kg) savladao je domaćeg takmičara Pala Kovača rezultatom 5:0.
Ovaj talentovani sportista odlikovao se vrhunskim tehnikama tokom celog takmičenja. U polufinalu je lako deklasirao mađarskog boksera Mihalja Batoria, s istim rezultatom 5:0, što je dodatno potvrdilo njegovu dominaciju. Nažalost, njegov tim nije bio u potpunosti snažan, s obzirom na to da je njegov sunarodnik Almir Memić, koji se takmičio u srednjoj kategoriji (do 75 kg), povredio arkadu u četvrtfinalu dok je vodio borbu protiv domaćeg borca Balaža Kiraljia, što je onemogućilo njegov nastup u polufinalu.
Treći srpski predstavnik na ovom prestižnom turniru, Dmitrij Gorbenko, takmičio se u velter kategoriji (do 65 kg), ali je nažalost poražen od Francuza Iga Groa s rezultatom 4:1 nakon izjednačenog okršaja.
Pored njih, za reprezentaciju Srbije nastupili su i Artur Ngapetjan (do 55 kg) i Marko Pižurica (do 90 kg), koji su, uprkos dobrim partijama, eliminisani u prvim rundama.
Turnir u Debrecinu okupio je 203 boksera i bokserki iz 19 različitih zemalja, uključujući takmičare iz Engleske, Austrije, Francuske, i mnogih drugih. Simićeva pobeda predstavlja veliki uspeh za srpski boks i dodatno osvetljava talenat naših sportista na međunarodnoj sceni.





