KAKO PIŠE Kurir, udovica Aleksandra Nešovića, poznatijeg kao Baja, nedavno je svedočila u okviru istrage koja se vodi protiv deset osoba osumnjičenih za različita krivična dela povezano s njegovim ubistvom. Nešović je ubijen 12. maja u restoranu na Senjaku, a njegovo telo je pronađeno kasnije u buretu, što ukazuje na brutalnost ovog zločina.
Na saslušanju, udovica je potvrdila da je njen suprug imao poslovne odnose s Sašom Vukovićem, koji je među glavnim osumnjičenima, kao i s Mariom S. koji se smatra izvršiocem ubistva. Pri tom, naglasila je da nije imala saznanja o bilo kakvim poslovima njegovom bivšem kolegi Veselinu Mikiću, koji je osumnjičen za neprijavljivanje zločina.
Bivša supruga je istakla da, koliko joj je poznato, Nešović nije imao telefonsku komunikaciju s Mikićem te kobne večeri, što može značajno uticati na dalji tok istrage. U Beogradu, Više javno tužilaštvo nastavlja da istražuje sve okolnosti ovog strašnog zločina, a prisustvo advokata osumnjičenih na saslušanju ukazuje na veću složenost slučaja.
Prema izvorima iz istrage, na telu pronađenom u buretu bilo je bokserica prepoznatljivog brenda, što će se dalje proveravati i analizirati. Ovaj važan detalj može igrati ključnu ulogu u potvrđivanju identiteta žrtve i razjašnjavanju kako je došlo do dostizanja te tragične situacije.
Nešovićev nestanak prijavljen je dan nakon njegovog ubistva, 13. maja, a od tada su vlasti intenzivirale potragu za telom. Osnovana sumnja postoji da je Nešović upucan između 23 časa i ponoći, što dodatno komplikuje situaciju.
S obzirom na složenost i ozbiljnost ovog slučaja, javnost očekuje brza i efikasna rešenja od strane organa gonjenja.
Originalnu vest pročitajte na Kurir.






