KAKO PRIJEPOLJE INFO SAZNAJE… sudija Osnovnog suda u Nikšiću, Sava Mušikić, prihvatio je jemstvo za Aca Đukanovića, uz određene mere nadzora. Ova odluka pokrenuta je u kontekstu krivičnog dela nedozvoljenog držanja i nošenja oružja i eksplozivnih materija, za koje se Đukanović sumnjiči.
Iz Osnovnog suda su potvrdili da se jemstvo sastoji od gotovog novca u iznosu od milion evra, kao i nepokretnosti procenjenih na ukupno četiri miliona i dvanaest hiljada evra. Mera nadzora uključuje zabranu napuštanja njegovog mesta boravišta u opštini Nikšić, kao i privremeno oduzimanje putne isprave.
Prema rešenju sudije Mušikića, odluka će postati izvršna tek nakon što postane pravnosnažna, a stranke imaju pravo da se žale na ovu odluku unutar tri dana od njenog uručenja, o čemu odlučuje vanraspravno krivično veće.
Đukanovićevi advokati su izrazili svoje neslaganje sa merama nadzora, smatrajući ih neprimerenim u poređenju sa visinom jemstva koje je ponuđeno i težinom krivičnog dela koje mu se stavlja na teret. Advokat Slobodan Stašević je rekao da je visina jemstva prevelika s obzirom na prirodu optužbi, kao i da su mere nadzora takođe suviše stroge.
Aco Đukanović, koji je brat bivšeg predsednika Crne Gore, Mila Đukanovića, uhapšen je 28. februara nakon pretresa njegove porodične kuće u Nikšiću. Tužilaštvo je tražilo pritvor zbog mogućnosti bekstva, s obzirom da se sumnja da je Đukanović neovlašćeno posedovao oružje i municiju.
Đukanović će biti pušten iz pritvora kada rešenje postane pravnosnažno. Njegova odbrana očekuje dalji ishod i eventualno ponovno razmatranje donetih mera.
Izvor: Kurir.







