[
KAKO PIŠE portal „Zlatiborske vesti“, Zlatibor je ponovo pokazao svoju ulogu kao važno mesto okupljanja mladih inovatora i budućih preduzetnika. U organizaciji Inovacionog biznis centra Zlatibor, održan je dvodnevni AI Boost Bootcamp, koji je okupio 29 učesnika podeljenih u 9 timova. Cilj događaja bio je razvoj inovativnih rešenja koja koriste veštačku inteligenciju.
Tokom dva dana, timovi su prolazili kroz cijeli proces razvoja poslovne ideje, od identifikacije problema, preko kreacije rešenja, do validacije i pripreme za završnu prezentaciju. Učesnici su imali priliku da kroz timski rad, mentorsku podršku i praktičnu primenu savremenih alatki, svoje ideje razviju i testiraju u realnim uslovima.
Najbolji tim, „ApaCare“, istakao se kvalitetom svog rešenja i osvojio prvo mesto, što im je osiguralo plasman u finale takmičenja u Beogradu. U glavnom gradu će imati priliku da se dalje usavršavaju i konkurišu za glavnu nagradu od 1.200 evra.
Konkurencija na bootcampu bila je veoma jaka, a ideje učesnika su bile na visokom nivou. Prvo mesto osvojio je Tim 9, u sastavu Bogdana Nedovića, Sare Rakić i Bogdana Spasića. Drugo mesto je pripalo Timu 8, dok je treće mesto osvojio Tim 4.
Ovaj događaj je izuzetno značajan jer je učesnicima pružio intenzivan rad u atmosferi koja podstiče saradnju i razmenu znanja. Svi su imali mogućnost da se upoznaju sa tržišnim potrebama i nauče kako da svoje ideje pretvore u konkretna, održiva rešenja.
Inovacioni biznis centar Zlatibor još jednom je potvrdio svoju ulogu kao ključnog mesta za razvoj inovacija u regionu, omogućavajući mladima da steknu praktična znanja i povežu se sa stručnjacima. Za pobednički tim „ApaCare“, finale u Beogradu nije samo prilika za osvajanje nagrade, već i šansa za dalje usavršavanje i pozicioniranje njihove ideje na širem tržištu.







