KAKO PIŠE Blic, Nikšićanin Ratko Koljenšić dobio je danas presudu od 20 godina zatvora zbog pomaganja u ubistvu Nikole Bojovića, koje se dogodilo 29. aprila 2013. u Beogradu. Ovo je rezultat ponovljenog postupka pred Višim sudom u Podgorici, koji je uvažio prethodni stav Apelacionog suda da je ranije izrečena kazna od 30 godina zatvora bila preteška.
Tokom suđenja, Koljenšić je bio optužen da je zajedno s Sašom Cvetanovićem pratio Bojovića uoči njegovog ubistva. Tužilaštvo je predstavilo snimak sa sigurnosne kamere na kojem su, navodno, zabeleženi njegovi signali upućeni Cvetanoviću pre nego što je ovaj ispucao smrtonosne hitce.
Prema optužnici, Cvetanović je na Bojovića ispalio 15 metaka, a Koljenšić je čin zavere potpomogao obećanjem od 30.000 evra koje mu je dao Slobodan Šaranović. U okviru kriminalne grupe, kojoj su pripadali i drugi osumnjičeni, Koljenšić je bio zadužen za praćenje Bojovića.
Optužba tvrdi da je Koljenšić fizički pokazao Cvetanoviću gde da se sakrije i sačeka Bojovića pre nego što ga ubije. Tokom suđenja, Koljenšić je negirao te tvrdnje, ističući da je samo pozdravljao Cvetanovića i da nije znao ništa o njegovim namerama.
Branilac Koljenšića istakao je da snimak s kamerama ne može direktno dokazati njegovo učešće, jer ne pokazuje da se on pripremao za izvršenje krivičnog dela, dok je Cvetanović bio sa kapom na glavi.
Na listi za odstrel ove kriminalne organizacije bili su i drugi poznati kriminalci, a među njima i članovi klana Luke Bojovića. Ova presuda je još jedan od značajnih koraka u razotkrivanju složenih veza između organizovanog kriminala i počinjenih dela u regionu.
Originalnu vest pročitajte na Blic.






