субота, април 27, 2024
NaslovnaINFOMileševka napravila brejk i savladala Novosadsu ŽKA

Mileševka napravila brejk i savladala Novosadsu ŽKA

Ekipa iz Prijepolja, ekipa Mileševke, stigla je do prvog trijumfa u novoj sezoni. Savladale su u Novom Sadu ekipu ŽKA rezultatom 66:63 (16:11, 16:22, 14:19, 21:11).

Košarkašice Mileševke napravile su brejk u gostima, posle poraza u prvom kolu, i tako posle dva kola imaju polovičan učinak. Ekipa Novosadke ŽKA takođe je sa skorom 1-1.

Utakmica je, kako i sam rezultat govori, do samog kraja bila neizvesna. Mileševka je dobila prvu i četvrtu četvrtinu, a ŽKA drugu i treću četvrtinu.

I poslednjem periodu, presudilo je iskustvo na strani gošći i poeni Lidije Vučković i Nataše Bučevac za prvu pobedu Mileševke.

Pobedničku ekipu su predvodile Nataša Bučevac sa 19 poena, Lidija Vučković je postigla 17 poena, Anela Polovina i Tijana Zejak po 12 poena.

U ekipi Novosadske ŽKA samo je Sofija Ždrnja postigla dvocifreni broj poena, 27 i dodala 10 skokova.