Субота, април 18, 2026

Izložba „Hortus Conclusus” otvara vrata zatvorenog vrta u Narodnom muzeju Užice

KAKO PRIJEPOLJE INFO SAZNAJE… u utorak, 31. marta, u 19 časova, biće otvorena izložba pod nazivom „Hortus conclusus (Zatvoreni vrt)” u Народном музеју Ужице. Ova izložba predstavlja dela umetnice Mарије Matović, koja inspiriše kroz srednjovekovni motiv zatvorenog vrta, prvi put spomenutog u 12. veku od strane Dитмара фон Ајста.

Svi posetioci moći će da uživaju u interesantnim vizuelnim kompozicijama koje umetnica stvara, a koje su bogate organičkim formama. Ovi radovi se fokusiraju na ideju rasta i transformacije, pružajući gledaocima priliku da razmisle o simbolici koju zatvoreni vrt nosi.

Related posts

Umetnica Matović koristi ovu temu kao osnovu za istraživanje složenih relacija između prirode i umetnosti, što njene radove čini posebno zanimljivim u kontekstu savremene umetnosti. Izložba pruža platformu za diskusiju o važnosti očuvanja prirode i njenom mestu u umetničkoj praksi.

Izložba će trajati do kraja aprila, a ulaz je slobodan, čime se svim građanima pruža mogućnost da dožive ovu jedinstvenu umetnost. Organizatori pozivaju sve zainteresovane da posete izložbu i doprinesu razgovoru o ovim važnim temama.

Za više informacija o ovom događaju i drugim aktivnostima u muzeju, preporučuje se praćenje zvaničnih kanala Народног muzeja Ужице.

Izvor: Oglasna tabla.

Следећи Пост

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *