KAKO PRIJEPOLJE INFO SAZNAJE… iskusni košarkaš Crvene zvezde, Nikola Kalinić, analizirao je poraz svog tima od Panatinaikosa, istakavši da su njegova ekipa i suparnici imali značajne razlike u završnici meča. Kalinić je primetio da su „zeleni“ pokazali agresivnost zbog koje su pre dve godine postali evropski šampioni.
U utakmici koja se odigrala u Atini, Zvezda je pokušala da parira jednom od najjačih timova u Evropi, ali je na kraju Panatinaikos slavio značajnu pobedu. Nakon meča, Kalinić je rekao kako su se Zvezdaši borili koliko su mogli, a njegova analiza se fokusirala na nedostatak adekvatne reakcije na pritisak suparnika.
„Podigli su agresivnost, a mi na to nismo dobro odgovarali. Pogađali su teške šuteve, a Panatinaikos je pokazao zašto su nekadašnji šampioni Evrope i zašto imaju tako jak tim. Šteta za propuštenu priliku, ali idemo dalje“, izjavio je Kalinić u razgovoru sa novinarima.
Jedan od ključnih faktora poraza, prema njegovim rečima, bio je veliki broj izgubljenih lopti i žurba u napadu. Takođe, istakao je i izvanrednu igru Kendrika Nana, koji je izvodio teške šuteve sa uspehom.
„Pokazali su zašto su takva imena, igrali su fantastično. Nažalost, mi smo se žurili i izgubili nekoliko lopti“, dodao je Kalinić.
Meč je bio značajan i zbog povratka Hasijela Rivera, koji se vratio na parket nakon dugog odsustva. Kalinić je istakao njegovu vrednost za tim, napominjući da će njegov iskustvo mnogo značiti Zvezdi.
„On je odličan igrač. Igrati protiv njega je uvek izazov, posebno kada je bio u Španiji. Veoma će nam pomoći, kao što je pokazao danas“, rekao je Kalinić, dodajući da se sada svi u klubu fokusiraju na večiti derbi u AdmiralBet ABA ligi, koji je zakazan za sutra u 20:30.
Ove informacije su preuzete sa portala Kurir.







