Субота, април 18, 2026

Ivica Dačić uputio saučešće povodom smrti bivšeg direktora FBI Roberta Milera

KAKO PRIJEPOLJE INFO SAZNAJE… potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izrazio je saučešće povodom smrti Roberta Milera, bivšeg direktora Federalnog istražnog biroa (FBI). Dačić je istakao značaj Milerovog doprinosa u globalnoj borbi protiv međunarodnog kriminala, kao i unapređenju saradnje između policijskih službi na svetskom nivou.

Miler, koji je bio na čelu FBI u ključnim trenucima američke bezbednosti, ostavio je za sobom duboko nasleđe tokom svoje karijere. Dačić je, u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova, naglasio kako je sa žaljenjem primio vest o Milerovoj smrti, opisujući ga kao osobu koja je značajno uticala na rad američkih bezbednosnih institucija i doprinela borbi protiv terorizma i organizovanog kriminala.

Related posts

Tokom posete Vašingtonu 2010. godine, Dačić je imao priliku da razgovara sa Milerom. U tom susretu, dogovorena su pitanja koja se tiču unapređenja saradnje između Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije i FBI, što je, prema Dačićevim rečima, postavilo osnove za partnerstvo koje traje do danas i daje pozitivne rezultate u borbi protiv različitih oblika kriminala.

Ova izjava pokazuje duboku zahvalnost koju ministar izražava prema ostavštini koju je Miler ostavio, kao i značaj međunarodne saradnje u borbi protiv sveprisutnog kriminala. Dačić je naglasio kako su ovakvi odnosi od ključnog značaja za unapređenje bezbednosti u Srbiji i regionu.

Dačić se nada da će se nastaviti ulagati trud u jačanje odnosa između policijskih agencija, jer smatrati da je jedino kroz zajednički rad moguće suprotstaviti se globalnim bezbednosnim izazovima.

Izvor: Tanjug

Следећи Пост

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *