KAKO PIŠE „Polimlje“, ministar informisanja i telekomunikacija Republike Srbije, prof. dr Boris Bratina, posetio je danas Opštinu Prijepolje, gde se susreo sa predsednikom opštine, Dragom Popadićem. Tokom sastanka diskusije, istaknuta su preduzeta nastojanja na unapređenju infrastrukture, posebno u oblastima proširenja širokopojasnog interneta.
Ministar je ukazao na važnost projekta „Digi-kutak“, koji ima za cilj da olakša pristup digitalnim uslugama državne uprave građanima. „Cilj nam je da većina stanovnika dobije potrebne informacije i podršku u korišćenju e-uprave. U manjim sredinama, poput ruralnih područja, gde su potrebni dodatni resursi, nastojimo da obezbedimo instrukcije kako bi se građani lakše snašli,“ izjavio je Bratina.
Jedno od pitanja koje je ministar postavio jeste završetak projekta širokopojasnog interneta, koji bi trebalo da bude završen do polovine 2027. godine. Predsednik Popadić je naglasio značaj ovih inicijativa i izrazio interesovanje lokalne administracije za dodatne projekte koje bi mogli da unaprede zajednicu.
Tokom sastanka, od posebnog značaja bila je i tema otvorenosti lokalne samouprave prema medijima. Novinarke „Polimlja“ postavile su pitanje o uspostavljanju bolje komunikacije između opštine i novinarskih kuća, s obzirom na to da su neki lokalni mediji često izostavljeni iz pravovremenih informacija o događanjima u opštini.
Popadić je odgovorio da su tehnički problemi ponekad uzrokovali nedostatak direktnog prenosa uživo sa sednica Skupštine, ali je naglasio da se obično održavaju redovni prenosi. Ministar je dodatno apelovao na važnost saradnje sa medijima kao ključnog dela demokratske prakse i izrazio potrebu za većom koordinacijom među lokalnim novinarima.
Na kraju sastanka, postavljeno je pitanje o održavanju sednice Skupštine Opštine Prijepolje zakazane za 30. jun, i da li će je pratiti direktan prenos, ili će ponovo doći do tehničkih poteškoća.
Originalnu vest pročitajte na…“
FOTO …
[ovde nalepi tekst izvora]








