[KAKO PIŠE portal „Kulture i umetnosti“, treći po redu festival posvećen kulturi i umetnosti pod imenom „Kultur(na)tura“ započeće 26. juna na letnjoj pozornici u Tripkovi. Ove godine, festival će doneti spektakularni mjuzikl za decu i odrasle pod nazivom „Put oko sveta“, koji će publiku povesti na nezaboravno putovanje kroz razne jezike prirode i bogatstvo boja svijeta.
Ovaj mjuzikl ima za cilj da najmlađe upozna sa različitim kulturama iz svih krajeva sveta, fokusirajući se posebno na raznolike plesne stilove. Glavni junaci, Marko i Kristina, odlučuju da tokom jednog letnjeg raspusta krenu u avanturu oko sveta kako bi upoznali različite običaje, igre i plesove. Njihovo putovanje obuhvata različite prevozničke sredstava — od voza, aviona, broda, pa čak do autobusa i rakete, jer će posetiti i Mars da vide kako plesnu Marsovci.
Tokom trajanja predstave, deca će imati priliku da nauče osnovne karakteristike različitih zemalja i njihovih kultura. Takođe, moći će da uživaju u predstavi kroz zanimljive plesne stilove, uključujući klasični balet, flamenko, indijske igre, kineske plesove, afričke ritmove, mjuzikl, salsu i, na kraju, naše tradicionalno kolo.
Očekivanja organizatora su velika, a publika će imati priliku da uživa u raznovrsnom programu koji se zadao da inspiriše mlade i podstakne njihovu kreativnost i znatiželju prema različitim kulturama. Ovaj jedinstveni festival sigurno će postati nezaobilazan događaj u letnjem raspustu.
Originalnu vest pročitajte na…
„FOTO…“
[ovde nalepi tekst izvora]






