[KAKO PIŠE portal „info čajetina“, u nedelju, 28. jun 2026. godine, u Biblioteci „Ljubiša R. Đenić“ u Čajetini biće organizovan svečani događaj u povodu obeležavanja njenog dana. Ova manifestacija posvećena je književnosti i kulturnom stvaralaštvu i biće prilika za okupljanje ljubitelja umetnosti.
Svečani program započeće u 20 časova izvođenjem „Vidovdanske akademije“, čiji će sadržaj dodatno obogatiti kulturno-umetnički program celog događaja. Oko 20:30 časova planirano je otvaranje izložbe pod nazivom „Omak velikanu – u skrivenoj duši Radomira Verbića“. Izložbu će otvoriti ugledni književnik i novinar Zoran Jeremić, koji će na poseban način istaknuti značaj Radomira Verbića u srpskoj književnosti.
Osim kulturnih sadržaja, nakon zvaničnog dela programa, gosti će imati priliku da uživaju u koktelu koji je predviđen za sve prisutne. Organizatori pozivaju sve zainteresovane, bez obzira na uzrast i područje interesovanja, da prisustvuju ovom događaju i zajedno proslave važan trenutak za biblioteku i kulturu uopšte.
Manifestacija će obeležiti ne samo značaj biblioteke kao institucije već i afirmisanje domaćih umetnika i značaj čitanja i književnosti u savremenom društvu. Okupljanje ljubitelja kulture i umetnosti predstavlja sjajnu priliku da se dodatno promoviše važnost očuvanja i unapređenja kulturnog nasleđa.
Svi zainteresovani pozvani su da prisustvuju nedeljnom događaju, poznatom po bogatom i raznovrsnom programu koji će zasigurno privući mnoge. U trenutku kada društvo sve više skreće pažnju sa tradicionalnih vrednosti, ovakvi događaji dolaze kao osveženje i podstrek za očuvanje kulturnog identiteta.
Originalnu vest pročitajte na: „info čajetina“.
FOTO …
[ovde nalepi tekst izvora]



