KAKO PIŠE Tanjug, danas je potpisan važan Memorandum o saradnji između Instituta za kardiovaskularne bolesti „Dedinje“, koji vodi Milovan Bojić, i Univerziteta za tradicionalnu kinesku medicinu iz Pekinga, na čelu sa prorektorom Lio Ćundžom.
Ovaj događaj se dogodio nakon što je delegacija Instituta posetila Kinu, gde su imali priliku da obiđu univerzitet i njegove povezane bolnice. Bojić je istakao da su bili impresionirani rezultatima koje kineska medicina postiže, kao i njenim holističkim pristupom prema pacijentima.
„Ovo je novi način gledanja na medicinu i pacijenta, koji tretira obolelog kao celinu. Ovaj pristup značajno olakšava razumevanje mehanizama oboljenja, kao i poboljšava uspešnost lečenja i izlečenja. U vremenu kada se dešavaju velike revolucije u nauci i tehnologiji, mi ovde na Dedinju potpisujemo ugovor koji se oslanja na bogatstvo tradicije kineske medicine koja traje više od 1.000 godina. Time pokazujemo i našu predanost jačanju odnosa sa Narodnom Republikom Kinom, koja je od suštinske važnosti za našu zemlju,“ izjavio je Bojić.
Ovaj memorandum ne samo da predstavlja korak napred u modernizaciji zdravstvene zaštite u Srbiji, već i mogućnost razmene znanja i iskustava između dva različita, ali komplementarna pristupa medicini. S obzirom na sve veći interes za alternativne i komplementarne terapije, ova saradnja može doneti nove mogućnosti za pacijente i stručnjake u oblasti zdravstva.
U vremenu kada se medicina sve više otvara ka integraciji različitih terapijskih pristupa, potpisivanje ovog memoranduma može biti prekretnica koja ima potencijal da unapredi zdravstvenu negu u Srbiji.
Originalnu vest pročitajte na Tanjugu.
FOTO …





