KAKO PIŠE Tanjug, predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je u Beogradu održao sastanak sa ministarkom odbrane Kraljevine Španije, Margaritom Robles Fernandes. Ovaj susret okupio je i ministra odbrane Srbije Bratislava Gašića, kao i načelnika Generalštaba Vojske Srbije Milana Mojsilovića.
Tokom sastanka, učesnici su razgovarali o aktuelnim pitanjima odbrane i vojnim odnosima između Srbije i Španije. Očekuje se da će razgovori doprineti jačanju bilateralne saradnje u oblasti bezbednosti, s posebnim naglaskom na zajedničke vojne vežbe i razmenu iskustava.
Kako je najavljeno prethodno, nakon sastanka će uslediti ceremonija dodele Ordena Karađorđeve zvezde prvog stepena i Krsta za vojne zasluge sa žutom trakom Kraljevine Španije porodici posthumno odlikovanog starijeg vodnika Vojske Srbije, Milovana Jovanovića. On je tragično poginuo tokom mirovne misije u Libanu, obavljajući svoju dužnost časno i hrabro.
Ova dodela odlikovanja simbolizuje dugovanja koje Srbija ima prema svojim vojnicima koji su služili i žrtvovali se za mir i stabilnost u svetu. U trenutku kada se sve više pažnje posvećuje međunarodnoj bezbednosti, ovakav gest ima značajnu simboličku težinu.
Dodatne informacije o ovom događaju i razgovorima mogu se očekivati nakon završetka ceremonije. Ova poseta i razgovori predstavljaju deo kontinuiranog nastojanja Srbije da unapredi svoje vojne i političke odnose sa zemljama Evropske unije, uključujući Španiju.
Originalnu vest pročitajte na…
FOTO: Tanjug/Rade Prelić
[https://www.tanjug.rs/data/images/2026-07-03/403193_sastanak-vucic-fernandes_f.jpg]







