KAKO PRIJEPOLJE INFO SAZNAJE… jutros su u višim predelima opštine Prijepolje zabeležene značajne promene vremenskih uslova, usled čega su planinske oblasti prekrivene snežnim slojem koji dostigne visinu do deset centimetara.
Sneg je počeo da pada u jutarnjim časovima i zahvatio je područja Kamene Gore, Jabuke i Babina, na nadmorskim visinama iznad 850 metara. Kiša koja je padala prethodne noći transformisala se u susnežicu, a potom i u sneg, koji se i dalje zadržava. Ova situacija donela je izazove za lokalno stanovništvo, posebno u pogledu pristupa putnim pravcima.
Prema izveštajima, saobraćaj na ovim područjima je otežan zbog snega koji je vlažan i stvara probleme na kolovozima. Najkritičnija deonica se nalazi na putu prema Pljevljima, posebno na fragmentu od Jabuke do granice, gde vozači moraju biti posebno oprezni. Zbog snega i mogućih klizavih površina, preporučuje se svim učesnicima u saobraćaju da voze sa smanjenom brzinom i prate saobraćajne signale.
Vremenski uslovi se očekuju da se nastave, pa se savetuje i lokalnom stanovništvu da se pripreme na moguće dalje snežne padavine. Zimska služba je na oprezu i preduzima sve potrebne mere kako bi se obezbedila prohodnost puteva i zaštita građana.
U međuvremenu, stručnjaci savetuju vozače da, pre nego što krenu na put, provere izveštaje o stanju na putevima i eventualno izbegnu rizična mesta tokom intenzivnih snežnih padavina.
Ova situacija podseća građane na važnost pripreme za zimski period, koji nosi svoje izazove, ali i, uz pravilan pristup, može biti bezbedan za sve.
Izvor: Tanjug.







