петак, април 19, 2024
NaslovnaUncategorizedПП 192 СТИГАО ДО НОВА 3 БОДА У „ПАКЛЕНОМ“ МЕЧУ!

ПП 192 СТИГАО ДО НОВА 3 БОДА У „ПАКЛЕНОМ“ МЕЧУ!

КМФ ПП 192 Пријепоље – КМФ МБ Наменска Лучани = 4:3 (2:2)

Одавно пријепољска публика није видела занимљивију, неизвеснију и напетију футсал утакмицу него што је то био вечерашњи двобој између ПП 192 и МБ Наменске из Лучана. Обиље чврстих дуела, лепих потеза, прилика, одбрана голмана, три преокрета, гол за победу 40-ак секунци пре краја и одбрањен казнени ударац две секунде пре краја! ? Но, пођимо редом…

Од самог почетка утакмице кренула је велика борба. Након неколико пропуштених прилика на обе стране, гости долазе у вођство голом Ивана Рађеновића већ у 3. минуту утакмице. У контри „2 на 2“ Рађеновић је прихватио пас на око шест метара од гола ПП 192, померио лопту ка средини и снажно шутирао – пробивши и непосредног чувара и голмана домаћих – 0:1.

Уследила је брза реакција домаћих који већ у следећем минуту преко Игора Пајевића стижу до изједначења – 1:1. У брзој акцији Пајевић је са средине додао лопту Марачићу на леву страну, који је шутирао из прве, али се голман Срећко Чолић није дао изненадити. Међутим, лопта се Марачићу одбила у ноге, а он вешто, између три противничка играча и голмана у „шестерцу“ гостију, провлачи лопту на другу стативу ка Пајевићу, који се прилично „истегао“ да би је дохватио. Голман гостију је закачио лопту, али недовољно да би спречио погодак.

Период великих прилика, промашаја играча и одбрана голмана на обе стране прекида капитен домаћих Владета Новковић који се на средини терена ослободио свог непосредног чувара, повукао напред, искористивши то што су му се саиграчи лепо „раширили“, и јаким и прецизним ударцем почистио паучину из десног угла гола Лучанаца – 1:2. Играо се 10. минут.

И до краја полувремена виђена је рововска борба, а изједначујући погодак за госте постигао је Милан Пантелић у 17. минуту, након што се приликом извођења корнера добро убацио испред Цвијовића, и ударцем „из прве“ сместио лопту иза леђа голмана Минића.

Гости до преокрета и новог вођства (2:3) стижу у 28. минуту преко Дарка Маринковића када је у контри побегао играчима ПП 192, и већ у пријему лопте на око 7 метара од гола, мало избацио из равнотеже голмана домаћих, обишао га у леву страну, а потом испод њега шутирао у даљи угао. Мрежу није успео да спаси ни Игор Думић пожртвованим клизећим стартом. Домаћи су овај погодак примили у периоду меча када је изгледало да су благо доминантнији на терену и када су вршили притисак већ на половини терена гостију.

Уследио је тајм-аут „орлова са тромеђе“, наставило се агресивно, али је та агресија уместо поготка и изједначења донела нову главобољу за домаћина – пет рано направљених фаулова, углавном непотребних и неопрезних, па је сваки следећи значио казнени ударац за екипу из Лучана. Ипак, играчи ПП 192 релативно брзо, у 31. минуту, стижу до новог изједначења – 3:3. Гол је дело Мирослава Цвијовића који је прошао по десној страни, а онда искоса са око 7-8 метара погодио ближе рашље голмана Чолића, који је и овога пута закачио лопту, али, за разлику од неколико претходних ситуација – ипак је савладан.

Шта се све издешавало у последњих 9 минута тешко је описати! Једно је сигурно – и играчи на терену, и они на клупама, али и навијачи су погубили много живаца!
Домаћи јесу били доминантнији, ишли по лопту, тражили гол из игре, више се играло на половини Лучанаца, али су и гости у неколико наврата из полуконтри озбиљно запретили. Одолевали су нападима играчи МБ Наменске, а онда је 40-ак секунди пре краја меча, у позиционом нападу, уследио дупли пас Ранитовић-Пајевић-Ранитовић, након којег се млађани Ранитовић убацио у празан простор, изашао на голмана Лучана и са око 6 метара погодио за трећи преокрет на овом мечу, ново вођство и велику радост домаћих играча и навијача!

Да узбуђењима не буде крај „побринуо“ се Мирослав Цвијовић који је, свега две секунде пре последњег судијског звиждука неопрезно стартовао и фаулирао гостујућег играча на противничкој половини, што је значило да ће гости имати прилику за изједначење из казненог ударца (шести прекршај).

Одговорност је преузео Иван Рађеновић, али је казнени ударац са 10 метара одбранио голман ПП 192 Драгољуб Минић и тако омогућио својим саиграчима да забележе и другу победу на старту сезоне. Тако је стављена тачка на ову изузетно квалитетну и неизвесну утакмицу, а цела дворана, изузев гостујућих играча, могла је да одахне!

ПП 192 је играо у следећем саставу: Dragoljub Beko Minic (1, г), Владета Новковић (10, к), Miroslav Cvijovic (3), Igor Gile Dumic (11), Igor Pajevic (21), Марко Марачић (33), Strahinja Ranit Ranitovic (8), Душан Рековић (18) и Rade Gojak (9). Представник екипе: Виктор Ратковић.

За МБ Наменску су наступили: Срећко Чолић (12, г), Иван Томић (9, к), Иван Рађеновић (7), Дарко Маринковић (8), Слободан Златић (5), Дејан Митровић (2), Милан Пантелић (6) и Иван Стојић (4). Представник екипе: Матеја Илић.

Није било лако судијском пару: Enes Cvrle Kasumovic из Сјенице и Бојан Буројевић из Чачка. Делегат је био Branko Tabasevic из Пријепоља.

Гостима из Лучана све честитке! Два стартна пораза свакако нису одраз њиховог квалитета! ?

Честитке, наравно, и свим домаћим играчима који су успели да из једног овако тешког меча освоје цео плен! ?

4:3 – Страхиња Ранитовић (40′)

Наредног викенда ПП 192 гостује још једној доброј екипи – Kmf Šljivići из Ивањице.