Prijepolje info
  • INFO
  • PRIJEPOLJE
  • NAŠE PRIČE
  • PRIBOJ
  • NOVA VAROS
  • ZLATIBOR
  • UŽICE
  • PLJEVLJA
  • BJELO POLJE
  • RECEPTI
  • MALI OGLASI
    • Postavi oglas
    • Moj nalog za oglase
  • APLIKACIJA
No Result
View All Result
  • INFO
  • PRIJEPOLJE
  • NAŠE PRIČE
  • PRIBOJ
  • NOVA VAROS
  • ZLATIBOR
  • UŽICE
  • PLJEVLJA
  • BJELO POLJE
  • RECEPTI
  • MALI OGLASI
    • Postavi oglas
    • Moj nalog za oglase
  • APLIKACIJA
No Result
View All Result
Prijepolje info
No Result
View All Result

Novi ekološki incident u Vezišnici: Uginula riblja populacija, Tužilaštvo pokreće istragu

REDAKCIJA INFO by REDAKCIJA INFO
јул 7, 2026
in PLJEVLJA
0
Novi ekološki incident u Vezišnici: Uginula riblja populacija, Tužilaštvo pokreće istragu
0
SHARES
24
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

KAKO PIŠE RTV Pljevlja, u reki Vezišnici, na delu toka od Termoelektrane Pljevlja do njenog ušća u Ćehotinu, dogodio se novi ekološki incident. Članovi Sportsko-ribolovnog kluba „Lipljen” iz Pljeva u ranim jutarnjim časovima primetili su pomor ribe, nakon čega su odmah alarmirali nadležne institucije.

Vaso Knežević, predsednik kluba, obavestio je medije o incidentu, naglasivši da su inspektori za ribarstvo, vode, ekološki inspektori, policija i Tužilaštvo informisani o situaciji. Tužilaštvo je, prema saznanjima, već formiralo predmet i naredilo uzimanje uzoraka vode i uginule ribe. Uzorkovanje su sproveli predstavnici Centra za ekotoksikološka ispitivanja Crne Gore (CETI), koji su se nalazili u blizini i brzo reagovali.

Predstavnici SRK „Lipljen” saopštili su da su prikupili oko 40 kilograma uginule ribe, što predstavlja samo deo ukupne količine. Među uginulim primercima našli su se klen, krkuša, narast i gaovica, dok je velika količina riblje mlađi bila van mogućnosti prikupljanja.

Evidenciju o prikupljenoj ribi, kao i količinama, vodili su službenici Ministarstva unutrašnjih poslova Pljevlja. O incidentu je obavešteno i Ministarstvo poljoprivrede, odnosno Direktorat za ribarstvo koja će, prema Zakonu o slatkovodnom ribarstvu, formirati komisiju za procenu štete. Takođe, agencija za zaštitu životne sredine osveštena je i očekuje se da pokrene postupak prema Zakonu o odgovornosti za štetu u životnoj sredini.

Sa lica mesta, RTV Pljevlja izveštava da su članovi kluba „Lipljen” prvo primetili zamućenje reke, što je dovelo do otkrivanja pomora ribe. Na teren su odmah izašli nadležni inspektori, policija, predstavnici CETI-ja i Termoelektrane Pljevlja kako bi utvrdili stanje i kvalitet vode.

Knežević se nada da razmere incidenta neće biti toliki kao 2019. godine, izrazivši želju da zagađenje ostane unutar Vezišnice i ne prenese se u Ćehotinu. “Prvi put je CETI na pravom mestu u pravo vreme, i sada očekujemo zvanične rezultate”, naglašava Knežević.

Trenutno, rezultati analiza vode i ribe još uvek nisu dostupni, te će uzrok pomora biti poznat tek nakon laboratorijskih ispitivanja. Ovaj slučaj ponovo postavlja pitanje o zaštiti reka Vezišnice i Ćehotine, posebno u svetlu prethodnih ekoloških incidenata koji su zabrinjavali građane Pljevalja i ribolovce.

Izvor: RTV Pljevlja

Tags: ekološkiIncidentistragupokrećepopulacijaTužilaštvoUginulaVezišniciНовирибља
Previous Post

Povećan saobraćaj i zadržavanja na granicama tokom letnje sezone u Srbiji AMSS savetuje vozače da se pre polaska na put informišu o stanju na putevima

Next Post

Obeležavanje Ivanjdana: Tradicionalno pletenje venčića od poljskog cveća

Next Post

Obeležavanje Ivanjdana: Tradicionalno pletenje venčića od poljskog cveća

Оставите одговор Одустани од одговора

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

meteoblue

VESTI

  • Sastanak Vučića i meksičkog ambasadora o 80 godina diplomatskih odnosa Vučić sa ambasadorom Meksika o bilateralnim odnosima i unapređenju saradnje јул 10, 2026
  • Petrovdan u Crkvenim Tocima: Proslava 180 godina hrama i okupljanje vernika јул 10, 2026
  • „Dečiji letnji festival: Magija zabave stiže na Zlatibor!“ јул 10, 2026
  • „Нова Варош освојила прву медаљу на МОСИ у Бајиној Башти!“ јул 10, 2026
  • Obustavljena istraga protiv Danke Vuković u slučaju ubistva Nešovića u Beogradu Obustavljena istraga protiv Danke Vuković za pomaganje u Nešovićevom ubistvu јул 10, 2026

Category

  • BJELO POLJE
  • INFO
  • NAJBOJE U PRIJEPOLJU
  • Naše priče
  • NOVA VAROS
  • OGLASI OBAVEŠTENJA
  • PLJEVLJA
  • PRIBOJ
  • PRIJEPOLJE
  • RECEPTI
  • UŽICE
  • ZLATIBOR

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

No Result
View All Result
  • INFO
  • PRIJEPOLJE
  • PRIBOJ
  • NOVA VAROS
  • ZLATIBOR
  • UŽICE
  • PLJEVLJA
  • BJELO POLJE
  • RECEPTI
  • NAJBOJE U PRIJEPOLJU
  • MALI OGLASI
    • Postavi oglas
    • Moj nalog za oglase
  • Marketing
  • O NAMA

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

Mirjana Dosković
Информативни портал „Пријепоље Инфо“
Уписан у регистар јавних гласила Републике Србије под бројем ИН000739
Издавач Веб портали Инфо Пријепоље.
Главни и одговорни уредник Мирјана Досковић
Контакт: prijepoljeinfo@gmail.com
тел: 061/137-8805
© 2026 Prijepolje Info
Impresum Registracija