KAKO PIŠE Tanjug, trenutne temperature na Kopaoniku dostižu minimum od minus tri stepena. Prema informacijama Republičkog hidrometeorološkog zavoda, jutrošnje vreme u većem delu Srbije karakteriše vedro i hladno stanje, dok se na istoku i jugu zemlje može primetiti umereno do potpuno oblačno vreme, uz malu mogućnost slabih padavina.
Izmerena temperatura na Crnom vrhu iznosila je nula stepeni, dok su na Zlatiboru zabeležena jedan stepen, a u Sjenici i Požegi tri stepena. S druge strane, u severnim dijelovima zemlje, poput Palića, Subotice, Zrenjanina, Sombora i Novog Sada, temperatura je dostigla pet stepeni. U Kragujevcu, Valjevu, Loznici i Smederevskoj Palanci zabeležen je malo topliji vremenski uslovi, sa temperaturom od šest stepeni.
Iako jutro u većini Srbije počinje s vedrim nebom, koje može doneti prijatnu atmosferu za jutarnje obaveze, stanovnici istočnih i južnih područja moraju se pripremiti na promene vremena. Oblačnost koja se stvorila u tim regionima može doneti blagu kišu, čime će učiniti da dan bude manje prijatan za aktivnosti na otvorenom.
Za sve one koji planiraju aktivnosti u prirodi ili putovanja, preporučuje se da se oblače toplije i pripreme se na moguće promene u vremenskim uslovima. S obzirom na zimu koja se polako bliži, ovakvi uslovi bi mogli postati sve češći, a svi oni koji uživaju u zimskim sportovima, poput skijanja na Kopaoniku, mogu biti srećni zbog trenutnog hladnog vremena.
U nastavku, pratite izveštaje o vremenskim prilikama, kako bismo znali šta nas očekuje narednih dana.





