уторак, април 23, 2024
NaslovnaUncategorizedMileševka preko cele Srbije po dva nova boda u Drugoj ženskoj košarkaškoj...

Mileševka preko cele Srbije po dva nova boda u Drugoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije!

Zamislite koliki je uspeh preći više od 400 km u jednom pravcu, izaći iz kombija pravo na teren i pobediti!!!
Početak utakmice nije obećavao ništa dobro po našu ekipu. Protivnice su napadale kao osice kako u napadu tako i u odbrani. U napadu su bile nepogrešive i sipale trojke kao iz rukava, 5 trojki za prvih 10 minuta. U drugoj deonici su devojke iz Srbobrana nastavile da rešetaju naš koš i iz bližih pozicija pa je razlika u jednom momentu iznosila i čitavih 15 poena. Ipak, na poluvreme se otišlo pri rezultatu 43-35 za domaću ekipu.U trećoj četvrtini smo uspeli potpuno da preokrenemo rezultat u našu korist 56-57 /13-22/. Tandem Bučevac-Vučković su kontrolisale igru, odbrana je konačno počela da funkcioniše kako treba što je rezultiralo našim vođstvom od 5 poena, ali uporne igračice domaće ekipe se nisu predavale pa se ušlo u dramatičnu završnicu. U ključnim momentima na 54 sekunde do kraja utakmice, do tada najbolja u redovima Srbobrana, juniorska reprezentativka Dunđerski pravi svoj peti faul nad Natašom Bučevac koja realizuje oba bacanja i dovodi svoj tim u vođstvo 74-75. No tu nije bio kraj, mlade Srbobrančanke su pokušavale da preokrenu rezultat šutevima za dva i tri poena ali smo uspele da se odbranimo, Melanija Dragutinović se požrtvovano bacila za loptom na 40 sekundi do kraja ali nismo uspeli da iskoristimo napad na najbolji način pa su protivnice opet imale priliku da organizuju novi napad koji su opet pokušale da reše šutem za tri poena na 9 sekundi pre kraja utakmice, lopta je završila u naručju naše Nataše Bučevac koja je znala da je sačuva do kraja i slavlje naše ekipe je moglo da počne.

Фотографија корисника ŽKK Mileševka
Atmosfera u dvorani je bila prava sportska, navijači domaćeg tima su od prvog momenta bodrili svoj tim veoma bučno tako da je bilo gotovo nemoguće ostvariti bilo kakvu komunikaciju sa igračicama na terenu, ali, valjda je to tako normalno, utakmica je utakmica a ne pozorište .
Ganihodžić 5, Bučevac 44, Vučković 18, Gojak, Mukladžija 6, Polovina 2, Petaković, Ribić, Miletić, Jovanović, Dragutinović.
Sledeću utakmicu naša ekipa igra u Prijepolju 19.10. protiv ekipe Radničkog iz Beograda sa početkom u 19h.