KAKO PRIJEPOLJE INFO SAZNAJE… večeras se na stadionu Sančez Pishuan u Sevilji susreću dva tima koja su nedavno doživela poraze. Valensija je iznenada izgubila od Ovijeda rezultatom 0:1, dok je Sevilja pretrpela debakl na Nou Kampu, gde je izgubila 2:5 od Barselone, koja je pre samo tri dana postigla čak sedam golova protiv Njukasla u Ligi šampiona.
Atmosfera na Mestalji je napeta, s obzirom na nezadovoljstvo navijača koji su frustrirani trenutnim stanjem u klubu. Trener Karlos Korberan je na meti kritika, s obzirom na to da se Valensija, nekadašnji šampion Španije, bez ambicija i ulaganja, samo bori za opstanak u La Ligi.
„Svjesni smo kada igramo ispod našeg nivoa. Ne možemo da prihvatimo situacije kada ne pokazujemo mentalitet potreban za dobar učinak“, naglasio je Korberan, dodajući da klub mora da pokaže više kako bi se vratio na put uspeha. „Valensija nije klub koji se može zadovoljiti trenutnom situacijom. Moramo da damo sve od sebe na svakoj utakmici“, istakao je.
Valensija se suočava s problemima u napadu, a posebno je neučinkovitost u postizanju golova jedan od ključnih izazova. Nigerijski napadač Umar Sadik, koji je u januaru došao iz Partizana, postigao je samo jedan gol u deset nastupa, što dodatno komplikuje situaciju.
U predstojećem meču, Korberan se ne može osloniti na nekoliko igrača zbog povreda, uključujući Ugrinića, Iranzo i Fulgijea. Nasuprot njima, Sevilja, predvođena srpskim reprezentativcem Nemanjom Gudeljom, takođe ima svojih problema, ali će pokušati da preokrene lošu formu nakon što su postigli pobedu samo jednom u poslednjih sedam mečeva.
Duel između Sevilje i Valensije, koji je zakazan za 21.00, očekuje se s velikim tenzijama, s obzirom na to da ni prvi susret ovih ekipa ove sezone nije doneo pobednika (1:1). Tradicionalno, ovi mečevi su poznati po malom broju postignutih golova, što dodatno pojačava pritisak na oba tima.
Izvor: Mozzart Sport.








