KAKO PIŠE Tanjug, na Batajničkom drumu u Zemunu došlo je do saobraćajne nesreće u kojoj je povređen šestogodišnji dečak. Prema izveštajima Hitne pomoći, dečaku je konstatovana povreda šake, ali su povrede, srećom, van života opasne.
Povređeni mališan odmah je prevezen u Institut za majku i dete radi dalje medicinske obrade i nege. Očevidci ovog incidenta ističu da je dečak, nažalost, zbog naleta automobila doživeo povredu dok se nalazio na ulici.
Policija je odmah reagovala i zabeležila sve potrebne detalje kako bi utvrdila okolnosti pod kojima je do nesreće došlo. Prve informacije ukazuju na to da su vozači svih uključenih vozila bili u šoku i odmah su pružili pomoć povređenom detetu do dolaska hitne pomoći.
Zakonodavstvo u Srbiji nalaže strože sigurnosne mere na putevima, a ovaj incident predstavlja podsećanje na važnost pažnje u saobraćaju, posebno kada su mališani u pitanju. U narednim danima se očekuje istraga koja bi trebalo da rasvetli sve aspekte ovog događaja.
S obzirom na učestalost sličnih incidenata, stručnjaci apeluje na vozače da budu oprezniji, kao i na roditelje da obrate više pažnje na decu kada se nalaze u blizini saobraćajnica.
Originalnu vest pročitajte na Tanjug.rs.
FOTO …
[ovde nalepi tekst izvora]




