Preventivni pregledi povodom Svetskog dana zdravlja u Beogradu
Kako prenosi Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“, u subotu, 4. aprila, biće organizovani preventivni pregledi u okviru aktivnosti povodom Svetskog dana zdravlja. Ovi pregledi imaju za cilj da unaprede svest o zdravim životnim navikama i doprinesu prevenciji raznih bolesti.
Savetovalište za ishranu, koje je deo Instituta, sprovešće individualizovane preglede koristeći metodu bioimpedance. Ova metoda omogućava precizno merenje telesne mase, Indeksa telesne uhranjenosti, kao i analizu rasporeda masnog i nemasnog tkiva u telu. Pored toga, pregled će pružiti informacije o količini i rasporedu vode u organizmu, što je važno za celokupno zdravlje.
Osim fizičkih proba, obuhvatiće i analizu ishrane, uz savete za usklađivanje sa zdravim životnim stilom. Ovi pregledi će obuhvatiti i savetovanje o fizičkoj aktivnosti i preporukama vezanim za balansiranu ishranu, kao ključne stavke u prevenciji gojaznosti i kardiovaskularnih bolesti.
Osobe zainteresovane za preventivne preglede su pozvane da se pridruže ovoj akciji i iskoriste priliku za dodatne informacije o zdravlju i pravilnoj ishrani. Ove aktivnosti su posebno važne u današnje vreme kada se sve više govori o značaju prevencije u očuvanju zdravlja.
Učešće u ovom događaju može pomoći pojedincima da bolje razumeju svoje telo i načine na koje mogu unaprediti svoje zdravlje. Stoga, svi građani su ohrabreni da se odazovu pozivu i učestvuju u ovom važnom događaju.
Izvor: Tanjug





