KAKO PIŠE Blic, u tragičnoj saobraćajnoj nesreći koja se jutros dogodila na Ibarskoj magistrali, poginuo je dvadesetjednogodišnji mladić, dok je njegov drug zadobio teške povrede. Incident se desio na putu između Ripnja i Rušnja u pravcu Beograda.
Prema prvim informacijama, nesreća se dogodila oko 5 časova ujutro kada su se sudarila dva vozila: teretno vozilo marke „Mercedes Sprinter“, kojim je upravljao vozač star 39 godina, i putnički automobil marke „Alfa“, za čijim volanom je bio mladić od 22 godine. U trenutku sudara, putnik iz „Alfe“ F. I. (21) preminuo je na licu mesta, dok je vozač M. N. brzo prevezen u Urgentni centar zbog povreda.
Pored njih, u vozilu je bio još jedan mladić star 22 godine, koji nije zadobio povrede i ostao je na mestu nesreće. Vozač teretnog vozila nije pretrpeo nikakve povrede.
Saobraćaj na ovom delu puta trenutno je obustavljen u oba smera, a policija je na terenu kako bi sprovela uviđaj. Tačni uzroci tragičnog događaja će biti utvrđeni nakon završetka istrage.
Nažalost, ovo nije izolovan slučaj. U prethodnim danima, još jedna saobraćajna nesreća u Bogatiću odnela je živote dvojice tinejdžera i povredila dve osobe, što dodatno naglašava ozbiljnost saobraćajne sigurnosti u zemlji.
Ovaj događaj još jednom podseća na potrebu za pažljivom vožnjom i svesti o rizicima koji nosi vožnja na putevima. Ukoliko niste upućeni u saobraćajna pravila i bezbednost, savetuju se kursevi i edukacije.
Originalnu vest pročitajte na Blic.








