KAKO PIŠE „Novosti“, u Pljevljima je u sredu po podne obeležena svečanost polaganja kamena temeljca za izgradnju nove opšte bolnice, koja je deo značajnog projekta vrednog 39 miliona evra. Međutim, ova ceremonija je obeležena neobičnim skandalom, budući da su izostali ključni predstavnici lokalne vlasti.
Na ovom događaju, koji se nije održao u Crnoj Gori gotovo šest decenija, nedostajali su čelnici opštine, uključujući predsednika dr Darija Vraneša i predsednicu Skupštine opštine Jovana Tošić. Ovi izostanci su izazvali brojne komentare i pitanje o protokolu i organizaciji samog događaja.
Dr Darijo Vraneš je, u izjavi za „Novosti“, potvrdio da nije prisustvovao polaganju kamen-temeljca iz razloga što nije bio pozvan. „Nepozvan ne idem,“ istakao je Vraneš, ostavljajući utisak da su u pitanju političke tenzije ili nesporazumi unutar lokalne vlasti. Sličan odgovor dala je i predsednica Skupštine, koja se takođe nije pojavila na ceremoniji.
S obzirom na važnost ovog projekta za zajednicu, njegovo svečano obeležavanje bez prisustva ključnih lokalnih lidera ostavlja mnogo pitanja o budućnosti projekta i njegovoj realizaciji. Izgradnja bolnice smatrana je presudnom za unapređenje zdravstvene infrastrukture u ovom delu Crne Gore, a njen uspeh zavisi od saradnje svih relevantnih aktera.
Ovaj incident je otvorio diskusiju o tome kako politička fragmentacija može uticati na razvoj i implementaciju važnih infrastrukturnih projekata. Građani Pljevlja s nestrpljenjem očekuju dalji razvoj situacije, dok se nadaju da će izgradnja bolnice doneti potrebne promene u zdravstvenom sektoru.
Sve u svemu, situacija u Pljevljima pokazuje kako političke razlike i nesuglasicе mogu proizaći čak i iz događaja koji bi trebao da predstavlja jedinstvo i zajednički cilj, kakav je izgradnja nove bolnice.



