субота, април 20, 2024
NaslovnaINFOТријумф КМФ Арес над КМФ 92. 7:2

Тријумф КМФ Арес над КМФ 92. 7:2

Дана 30. 10. 2021 године, са почетком у 14:30 часова одиграна је утакмица 4 кола
Регионалне футсал лиге Запад између екипа КМФ Арес и КМФ 92.
Иако ни ову утакмицу екипа КМФ Арес није играла у комплетном саставу, могла је да
рачуна на више играча него што је био случај у претходним колима. Од каквог је то било
значаја говори и победа резултатом 7:2, уједно и прва победа „ратника“.
Обе екипе су у утакмицу ушле лагано, о чему говори и податак да су мреже мировале
првих осам минута. Тада је екипа КМФ 92 искористила опуштеност у игри противника и
стигла до вођства преко Немање Матића, које се лепо снашао и са 6 – 7 метара послао
лопту у мрежу голмана Стефана Лазаревића. Овај погодак је упалио аларм и екипа Арес
пребацује у већу брзину. Након неколико сјајних прилика, „ратници“ су доминантну игру
крунисали изједначењем у 12 минуту утакмице. Аљовић Асмир је искористио непажњу
противничке одбране и упослио Анеса Садиковића који је био сам на левој страни.
Садиковић је искористио празан простор, ушао у казнени простор и без проблема
савладао противничког голмана Дејана Вујића за 1:1. Два минута касније уследила је соло
акција капитена екипе Арес, Луке Пејовића. Он је без већих проблема претрчао
противничког играча који је покушао клизећим стартом са две ноге да га заустави.
Међутим, Лука Пејовић, као прави ратник, остао је на ногама и постигао гол за 2:1. Арес
је наставио са сјајном игром и у 17 минуту сусрета искусни Младен Томашевић је
пресекао напад противника и повео муњевиту контру три на два. Сјајном лоптом је
упослио Луку Пејовића који из прве шаље лопту на другу стативу где је био Асмир
Аљовић и то је било 3:1. И поред неколико сјајних прилика за „ратнике“ до краја првог
полувремена мреже су мировале.
Вођство и сигурна игра екипе Ареса дозволила има је да искусни (Томашевић, Хаџалић)
преседе друго полувреме на клупи а главу улогу преузели су млађи играчи. Врло брзо је
Арес постигао још два гола. Најпре је голман домаћих Стефан Лазаревић сјајно упослио
Луку Пејовића. Капитен је разменио неколико пасова са Асмиром Аљовићем који је
матирао голмана у 24 минуту. Два минута касније Арес је сјајном кретњом својих играча
успео да рашири противничку одбрану. Лука Пејовић је искористио протрчавање Енеса
Мехонића и послао му сјајну дијагоналу. Овај из прве додаје лопту до Маида Аљевића
коме није било тешко да пошаље лопту у небрањену мрежу за 5:1. Екипа Ареса и поред
убедљиве предности није скидала ногу са гаса, што су „полицајци“ искористили и већ у
наредном минуту након сјајно одигране контре преко Стефана Јовановића смањили
резултат на 5:2.

Након овога „ратници“ су смирили игру и рутински завршили утакмицу
са још два поготка. У 31 минуту Маид Аљевић је одузео лопту на средини терена. Њу је